Հարթաշենի գյուղապետը մնացել է առանց պաշտպանի
Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի Գորիսի նստավայրում այսօր նշանակված էր Հարթաշենի գյուղապետ Ազատ Ղուկասյանի գործով դատական նիստը, որը, սակայն, ինչպես նաև օգոստոսի 30-ին, հետաձգվել է այն պատճառով, որ մեղադրյալի փաստաբանը հրաժարվել է իր պաշտպանյալից:
Ավելի վաղ մամուլում մեղադրյալի փաստաբան Արա Զաքարյանը նշել է, որ զբաղվածության պատճառով ինքը չի զբաղվել այդ գործով: Դժվար է գուշակություն անել, արդյոք փաստաբանը համոզվել է, որ իր պաշտպանյալին արդարացնելը դյուրին չէ, մանավանդ, որ բացահայտվել է գյուղապետի անառակաբարո գործողությունների մեկ այլ զոհ:
Մինչ դատական նիստի շարունակության համար նոր փաստաբան կներգրավվի, կիրակի օրը տեղի ունեցած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում Հարթաշենի համայնքի ղեկավար է ընտրվել Գագիկ Վանեսյանը: Ասում են, որ նրան շնորհավորողները որպես առաջին մաղթանք՝ զգուշացրել են. «Գյուղի անունը խայտառակ չանես»:
Հիշեցնենք, որ Հարթաշենի արդեն նախկին գյուղապետի դեմ քրեական գործ է հարուցվել գյուղի դպրոցի 14-ամյա աղջկա նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու մեղադրանքով:

Староста Арташена остался без адвоката
Назначенное на сегодня судебное заседание по делу председателя администрации села Арташен Азата Гукасяна перенесено в связи с тем, что адвокат обвиняемого отказался от своего подзащитного.
Ранее адвокат Ара Закарян отметил, что из-за занятости не может заниматься этим делом. Трудно сказать, обусловлено ли данное решение тем, что адвокат убедился: оправдать его подзащитного будет очень трудно, тем более, что нашлась еще одна жертва развратных действий Гукасяна.
Тем временем в воскресенье в Арташене прошли выборы в органы местного самоуправления, и руководителем общины был избран Гагик Ванесян. Говорят, что первым пожеланием тех, кто поздравлял нового старосту, было следующее: “Постарайся не опозорить наше село”.
Напомним, что угловное дело против уже бывшего старосты Арташена возбуждено по обвинению в совершении развратных действий с 14-летней ученицей местной школы.