Վախճանվել է Հայկական երկաթուղու նախկին գլխավոր տնօրեն Արարատ Խրիմյանը
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ տեղեկացնում է, որ այսօր՝ երկարատև և ծանր հիվանդությունից հետո 61 տարեկանում վախճանվել է «Հայկական երկաթուղի» ընկերության նախկին գլխավոր տնօրեն Արարատ Խրիմյանը:
Արարատ Վարդանի Խրիմյանը ծնվել է 1951 թվականի հոկտեմբերի 21-ին Ախալքալակում: Ավարտել է Երևանի պոլիտեխնիկ ինստիտուտը՝ ինժեներ-մեխանիկ մասնագիտությամբ:
1979-1990 թթ. աշխատել է տրանսպորտի նախարարության համակարգում որպես մեխանիկ, գլխավոր մեխանիկ, գլխավոր ինժեներ:
1991-1994 թթ. մասնակցել է Արցախի ազատագրական պայքարում:
1991-1996 թթ. զբաղեցրել է Երևան քաղաքի Էրեբունի շրջանի գործկոմի նախագահի տեղակալի պաշտոնը:
1995-1999 թթ.՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի պատգամավոր:
2000-2004 թթ. զբաղեցնում էր ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի տեղակալի – Երևանի երկաթուղու հարցերով դեպարտամենտի պետի պաշտոնը:
Արարատ Խրիմյանը ղեկավարում էր «Հայկական երկաթուղի» ՓԲԸ-ն 2004-2008 թթ:
2008-2012 թթ.՝ «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ նախագահի խորհրդատու:
Արարատ Խրիմյանը պարգևատրված է մեդալներով ՀՀ պետական սահմանների պաշտպանության համար, Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության պատվոգրով, Պատվավոր երկաթուղային նշանով:
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ անձնակազմն ու ղեկավարությունը խորապես ցավակցում են Արարատ Խրիմյանի ընտանիքին և հարազատներին:

Скончался бывший генеральный директор Армянской железной дороги Арарат Хримян
ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» с прискорбием сообщает, что сегодня после тяжелой и продолжительной болезни в возрасте 61 года скончался бывший генеральный директор Армянской железной дороги Арарат Хримян.
Арарат Варданович Хримян родился 21 октября 1951 года в Ахалкалаки. В 1979 году окончил Ереванский политехнический институт по специальности инженер-механик.
В 1979 – 1990 гг. работал в системе министерства транспорта механиком, главным механиком, главным инженером.
В 1991-1994 гг. участвовал в боевых действиях при защите государственной границы Республики Армения.
В 1991-1996 гг. занимал должность заместителя председателя исполкома Эребунийского района города Ереван.
В 1995 – 1999 гг. был депутатом Национального Собрания Республики Армения.
С 2000 по 2004 гг. занимал пост заместителя министра транспорта и связи Армении – начальника департамента Ереванской железной дороги Министерства транспорта и связи.
Арарат Хримян возглавлял ЗАО «Армянская железная дорога» с 2004 по 2008 годы.
В 2008 - 2012 гг. – советник президента ОАО «Российские железные дороги».
Награжден медалями за участие в боевых действиях при защите государственной границы Республики Армения, почетной грамотой Министерства обороны Республики Армения, знаком Почетный железнодорожник.
Коллектив и руководство ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» выражают свои искренние соболезнования семье и близким усопшего.