ՄԹ Եվրոպայի հարցերով պետնախարարը կայցելի Հայաստան
ՄԹ արտաքին գործերի և համագործակցության երկրների նախարարության Եվրոպայի հարցերով պետնախարար Դեյվիդ Լիդինգթոնը 2012թ-ի սեպտեմբերի 18-19ը պաշտոնական այցով կլինի Հայաստանում:
Երևանում, պետնախարարը հանդիպումներ կունենա նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
2012-ին նշվում է հայ-բրիտանական դիվանագիտական հարաբերությունների 20 ամյակը, ուստի քննարկումների առարկան լինելու է երկկողմ հարաբերությունների, տնտեսական համագործակցության, Հայաստան-ԵՄ Ասոցացման համաձայնագրի բանակցությունների շուրջ, ինչպես նաև տեսակետներ կփոխանակվեն տարածաշրջանային ու միջազգային խնդիրների վերաբերյալ: Այս մասին հայտնում է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատունը:

Minister for Europe, David Lidington, To Visit Armenia
David Lidington, the Foreign Office Minister for Europe, will pay an official visit to Yerevan on 18 -19 September.
In Yerevan, Lidington will meet the President of Armenia Serzh Sargsyan, Prime Minister Tigran Sargsyan and the Minister of Foreign Affairs, Edward Nalbandian.
2012 marks the 20th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and UK, and the discussions will focus on the development of the bilateral and business relations between Armenia and the UK; Armenia’s progress on EU Association Agreement negotiations; and an exchange of views on regional and international issues.