Ազգային մրցունակության հիմնադրամը կմասնակցի «JATA» միջազգային զբոսաշրջային ֆորումին
Սույն թվականի սեպտեմբերի 20-23-ին Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը կմասնակցի Տոկիոյում կայանալիք «JATA» միջազգային զբոսաշրջային ֆորումին:
«Զբոսաշրջային գործակալների ճապոնական ասոցիացիայի» կողմից կազմակերպվող այս ցուցահանդեսը Ասիայում զբոսաշրջության ոլորտի ամենամեծ միջոցառումներից է, որին մասնակցում են ավելի քան 150 երկրների զբոսաշրջային կազմակերպություններ և կառավարության ներկայացուցիչներ:
Խոշորագույն այս ցուցահանդեսին ՀԱՄՀ մասնակցությունը նպատակ ունի՝ խթանելու Հայաստանի ներկայացվածությունը ասիական շուկայում, հայկական զբոսաշրջային արդյունքների իրացման համար գործընկերային նոր կապեր հաստատել և նպաստել ներգնա զբոսաշրջության աճին:
ՀԱՄՀ պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Ճապոնիայի զբոսաշրջության կազմակերպության ղեկավարության հետ՝ քննարկելու երկկողմանի զբոսաշրջային շփումները որակապես նոր մակարդակի բարձրացման հնարավորությունները: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը:

Competitiveness Foundation of Armenia will participate at Tokyo International Tourism Forum
On September 20-23, the National Competitiveness Foundation of Armenia will participate at the “JATA” International Tourism Forum in Tokyo.
The exhibition, organized by Japanese Association of Tourist Agents, is one of the biggest events put on by the Asian travel industry. JATA is attended by tourism organizations and government representatives from more than 150 countries.
NCFA's participation in this major exhibition aims to promote the representation of Armenia as a tourism destination on the Asian market; while also establishing new tourism partnerships to promote tour packages and contribute to the growth of inbound tourism.
NCFA delegation will conduct meetings with tourism authorities of Japan to discuss the possibilities for bringing the mutual tourism communications to a higher level.