Ազգային մրցունակության հիմնադրամը կմասնակցի «JATA» միջազգային զբոսաշրջային ֆորումին
Սույն թվականի սեպտեմբերի 20-23-ին Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը կմասնակցի Տոկիոյում կայանալիք «JATA» միջազգային զբոսաշրջային ֆորումին:
«Զբոսաշրջային գործակալների ճապոնական ասոցիացիայի» կողմից կազմակերպվող այս ցուցահանդեսը Ասիայում զբոսաշրջության ոլորտի ամենամեծ միջոցառումներից է, որին մասնակցում են ավելի քան 150 երկրների զբոսաշրջային կազմակերպություններ և կառավարության ներկայացուցիչներ:
Խոշորագույն այս ցուցահանդեսին ՀԱՄՀ մասնակցությունը նպատակ ունի՝ խթանելու Հայաստանի ներկայացվածությունը ասիական շուկայում, հայկական զբոսաշրջային արդյունքների իրացման համար գործընկերային նոր կապեր հաստատել և նպաստել ներգնա զբոսաշրջության աճին:
ՀԱՄՀ պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Ճապոնիայի զբոսաշրջության կազմակերպության ղեկավարության հետ՝ քննարկելու երկկողմանի զբոսաշրջային շփումները որակապես նոր մակարդակի բարձրացման հնարավորությունները: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը:

ФНКА примет участие в международном туристическом форуме JATA
Фонд национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) примет участие в предстоящем 20-23 сентября в Токио международном туристическом форуме JATA.
Выставка, организуемая Японской ассоциацией турагентов, - одно из самых крупных мероприятий в сфере бизнеса на азиатском континенте. В выставке примут участие туристические организации и представители правительств более 150 стран мира.
Участие ФНКА в этом крупнейшем туристическом форуме преследует цель стимулировать представленность Армении на азиатском рынке, установить новые партнерские связи для развития туризма в стране.
Делегация ФНКА проведет встречи с руководителями турагенств Японии для обсуждения возможностей повышения уровня двусторонних туристических контактов.