48 բակ կահավորվել է ժամանակակից խաղահրապարակներով
Մայրաքաղաքի բակերի բարեկարգման այս տարվա ծրագրով 48 բակ արդեն բարեկարգվել և ժամանակակից խաղահրապարակներով է կահավորվել: Այսօր քաղաքապետարանում անցկացված աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ ծրագիրը շարունակական է և «Փյունիկ» բարեգործական հիմնադրամի հետ համատեղ ընթացիկ տարում ևս 50 բակային տարածք կկահավորվի նոր մարզագույքով:
Բարեկարգման ծրագրերի շրջանակում քաղաքապետը պահանջել է ուշադրություն դարձնել կանաչ տարածքների ու սիզամարգերի ոռոգմանը, սահմանված ժամկետներում կատարել ասֆալտապատման աշխատանքները և առավել ակտիվ աշխատել հատկապես ամռան ամսիներին, երբ երթևեկությունը համեմատաբար պասիվ է:
Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ` քաղաքային պանթեոնում արդեն ավարտվել են բարեկարգման աշխատանքները, իսկ Կոմիտասի անվան զբոսայգու պանթեոնում շարունակվում է սալահատակների, ճեմուղիների վերանորոգման և պատվանդանների ու արձանների բարեկարգման գործընթացը:

В 48 ереванских дворах созданы игровые площадки
В рамках программы благоустройства 48 дворов Еревана были благоустроены и оснащены современными игровыми площадками. На состоявшемся сегодня рабочем совещании в мэрии было доложено, что программа продолжается, и в текущем году совместно с благотворительным фондом "Пюник" новым спортивным инвентарем будут оснащены еще 50 дворовых территорий.
Мэр столицы Карен Карапетян потребовал в рамках программы обратить особое внимание орошению зеленых зон, в установленные сроки выполнить работы по асфальтированию.
В городском пантеоне завершены работы по благоустройству, а в пантеоне, расположенном в парке имени Комитаса, приводятся в порядок дорожки и аллеи, восстанавливаются постаменты и памятники.