Հիվանդանոցներում մանկապարտեզների 61 հիվանդ երեխա կա
«Ունենք 32 հիվանդ, որից ոչ մեկի վիճակը ծանր չէ: Հնարավոր է` երկու օրից արդեն նրանց սկսենք դուրս գրել»,- այսօր «Հետքի» հետ զրույցում ասաց Ստեփանակերտի մանկական ինֆեկցիոն հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Ստելլա Միքայելյանը:
«Երեխայիս վիճակը նորմալ է»,- ասաց մայրերից մեկը, ում հանդիպեցինք հիվանդանոցի շքամուտքում: Գլխավոր բժիշկ Ստելլա Միքայելյանը խորհուրդ չտվեց հարցազրույց վերցնել ծնողներից, քանի որ «նրանք առանձնապես ոչինչ չգիտեն»:
Երեկ մենք տեղեկացրել էինք, որ աղիքային ինֆեկցիոն հիվանդություններ են բռնկվել  Ստեփանակերտի   մանկապարտեզներում: Այս պահի դրությամբ Ստեփանակերտի մանկական ինֆեկցիոն հիվանդանոցում 32 հիվանդ կա, իսկ «Արևիկ» մանկական բուժմիավորումում (Ստեփանակերտի մանկական հիվանդանոցում)` 29:
«Արևիկ» մանկական բուժմիավորման ստոմատիկ բաժնի բժիշկ-օրդինատոր Արեգա Գասպարյանն էլ ասաց, որ «երեխաների վիճակը ծանր կայուն է,  նրանք արդեն լավանում են»:

В степанакертской инфекционной больнице 32 больных ребенка, а в детской больнице “Аревик”-29
“Имеем 32 больных, в тяжелом состоянием больных нет. Возможно, через два дня мы будем их выписывать”,- сегодня в беседе с Hetq.am сообщила главврач степанакертской детской инфекционной больницы Стелла Микаелян.
“Состояние моего ребенка нормальное”,- сказал одна родительница, которую мы встретили у входа. Стелла Микаелян посоветовала не брать интервью у родителей, потому что они не очень осведомлены.
Вчера мы сообщили, что в степанакертских детсадах вспыхнуло кишечное инфекционное заболевание. На данный момент в степанакертской инфекционной больнице 32 больных ребенка, а в детской больнице “Аревик”-29.
Врач-ординатор стоматического отделения “Аревик” Арега Гаспарян сообщила, что состояние детей стабильно тяжелое, они уже поправляются.