Մեծամասնականի արդյունքներով դեռևս մեկ հայ պատգամավոր` Վրաստանի հայաբնակ շրջաններից
Վրաստանի խորհրդարանական ընտրություններում Ախալքալաքի շրջանի իշխանության մեծամասնական թեկնածու, շրջանի նախկին ոստիկանապետ Սամվել Պետրոսյանը ստացել է ընտրողների ձայների շուրջ 74%-ը` այդպիսով հաղթելով հիմնական մրցակից, ընդդիմության թեկնածու Նորիկ Կարապետյանին, ով ստացել է ընտրողների ձայների մոտ 24%-ը:
Ախալցխայում մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված 4 վրացի թեկնածուներից առաջատարը իշխանության թեկնածու Վաժա Չիտաշվիլին է, ով հավաքել է ձայների 84%-ը, ընդդիմադիր «Վրացական երազանքի» թեկնածու Գուրամ Կուտալաձեն հավաքել է ձայների 14%-ը:
Ծալկայում «Ազգային շարժման» ներկայացուցիչ Ռևազ Մաշլոխաշվիլին, 68% քվե ստանալով, հաղթել է ընդդիմության հայազգի թեկնածուին` Հայկ Մելտոնյանին, ում համար քվեարկել է ընտրողների 22%-ը:
Բորժոմում հաղթել է ընդդիմության մեծամասնական թեկնածուն` հավաքելով մոտ 56% ձայն: Իշխանության թեկնածուն հավաքել է շուրջ 40%: Մառնեուլում նույնպես հաղթել է «Ազգային շարժման» թեկնածուն՝ հավաքելով 74% քվե:
Նինոծմինդայի, Ասպինձայի և Ադիգենի մեծամասնական ընտրակարգի տվյալները Վրաստանի ԿԸՀ կայքում դեռ չեն հրապարակվել:

В Грузии пока лишь один кандидат-армянин стал депутатом от армянонаселенных районов
На парламентских выборах в Грузии баллотировавшийся в Ахалкалакском районе бывший начальник местной полиции, кандидат властей Самвел Петросян получил около 74% голосов, опередив тем самым своего основного соперника – оппозиционного кандидата Норика Карапетяна, за которого проголосовало 24% избирателей.
В Ахалцихе среди выдвинутых по мажоритарной системе 4 кандидатов-грузин лидирует представитель властей Важа Читашвили, набравший 84% голосов. Кандидат от оппозиционной партии “Грузинская мечта” Гурам Куталадзе получил 14% голосов.
В Цалке представитель “Национального движения” Реваз Машлохашвили, набрав 68% голосов, опередил представителя оппозиции Айка Мелтоняна, которого поддержало 22% избирателей.
В Боржоме победил оппозиционный кандидат-мажоритарник, получивший 56% голосов. За кандидата властей проголосовало около 40% избирателей. В Марнеуле также победу одержал кандидат “Национального движения”, набравший 74% голосов.
На сайте ЦИК Грузии пока отсутствуют данные о результатах голосования по мажоритарной системе в Ниноцминдском, Аспиндзском и Адигенском районах.