«Հետքի» լրագրողը՝ քննիչին. «Ասելու բան չունեմ»
Ինչպես երեկ տեղեկացրել էինք, «Հետքի» լրագրողը հրավիրվել էր Լոռու մարզի քննչական բաժնի պետի տեղակալ Վ. Հակոբյանի աշխատասենյակ, քանի որ, ըստ ծանուցագրի, նա «2011 թ. մայիսի 26-ին ոստիկանության Ստեփանավանի բաժնի շենքում եւ Ստեփանավանի քննչական բաժանմունքում Սուսաննա Տրանդաֆիլովայի կողմից թույլ տրված իրավախախտման ժամանակ ներկա է գտնվել եւ տեսանկարահանել դեպքը»:
Ծանուցագրի մեջ նաեւ նշված էր, որ լրագրողը բաժին ներկայացնի իր կողմից «վերը նշված դեպքի տեսանկարահանված նյութերը»: Թե խոսքն ինչ «դեպքի» մասին է, արդեն մանրամասն տեղեկացրել ենք: Միայն նշենք, որ «Հետքի» լրագրողն այսօր փաստաբանի ուղեկցությամբ ներկայացել է ոստիկանության Լոռու մարզի քննչական բաժին, եւ քննիչի «բացատրագիր գրիր» պահանջին ի պատասխան՝ նշել. «գրելու բան չունեմ եւ դրա իմաստը չեմ հասկանում»:
Քննիչն ասել է, թե «մի քանի բառով գրիր դեպքի մասին», իսկ լրագրողը նկատել է, որ կատարվածի առնչությամբ «դեպք» բառը չի օգտագործելու, եւ մայիսի 26-ի կապակցությամբ ասելիք չունի:
Մեր լրագրողը նշել է նաեւ, որ տեսանյութը տրամադրել չի կարող, քանի որ չունի բնօրինակը, բայց, ամեն դեպքում, իրավապահները կարող են այն դիտել «Հետքի» կայքէջում:

Журналист “Hetq”-а следователю: “Мне нечего сказать”
Как уже сообщалось, журналистка “Hetq”-а была приглашена к заместителю начальника следственного отдела полиции Лорийской области В.Акопяну, поскольку, согласно повестке, “26 мая 2011 г. она присутствовала при допущении правонарушения Сусанной Трандафиловой в здании степанаванского отделения полиции и сняла инцидент на видеокамеру”.
В повестке также говорилось, что журналистка должна представить “видеоматериал по вышеупомянутому случаю”. Мы уже сообщали, о каком “случае” идет речь. Отметим лишь, что сегодня журналистка “Hetq”-а в сопровождении адвоката явилась в следственный отдел полиции Лорийской области и в ответ на требование написать объяснительную, отметила: “Мне не о чем писать, и я не вижу в этом смысла”.
Следователь предложил в нескольких словах описать случай, на что журналистка сказала, что не станет использовать слово ”случай” и что в связи с произошедшим 26 мая ей нечего сказать. Она также отметила, что не может предоставить видеоматериал, так как у нее нет оригинала, но правоохранители могут посмотреть его на сайте “Hetq”-а.