Նախկին նախարարի որդին հորից ավելի հարուստ է
Տրանսպորտի և կապի նախկին նախարար Մանուկ Վարդանյանը նոր կոալիցիոն կառավարությունում միակ «իշխանական» նախարարն էր, ում հեռացրին աշխատանքից: Նա այդ պաշտոնում էր նշանակվել ՕԵԿ-ական քվոտայով:
Մանուկ Վարդանյանը 2009-2010 թթ. ՀՀ նախագահի խորհրդականն էր, մինչ այդ՝ կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահը, իսկ 2010 թ. մարտի 15-ից մինչև այս տարվա հունիսը՝ ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարը: Խոսակցություններ կան, որ առաջիկայում ևս պաշտոնի է նշանակվելու:
Մանուկ Վարդանյանի 2011թ. գույքի ու եկամուտների հայտարարագիրից պարզվում է, որ ինքը և իր ընտանիքի անդամներն այնքան էլ «համեստ» եկամուտներ չունեն:
Նշված տարում, նախկին նախարարն ունեցել է 2 մլն 967 հազար 600 դրամի եկամուտ, որն աշխատավարձն է, սակայն Մանուկ Վարդանյանի հաշվեհամարին 2011թ. սկզբին եղել է 205 հազար դոլար, իսկ տարեվերջին՝ 200 հազար:
Մանուկ Վարդանյանի կինը՝ Նելլի Ղալթախչյանը, ըստ հայտարարագրի, նախորդ տարի որևէ տեղ չի աշխատել և եկամուտ չի ունեցել, սակայն նրա հաշվեհամարին եղել է 40 հազար դոլար:
Ընտանիքի անդամներից ամենահարուստը նախկին նախարարի որդին է՝ Վարդան Վարդանյանը: Մեր տեղեկություններով՝ նա այժմ «Արմէկոնոմբանկում» մասնագետ է աշխատում և աշխատանքի է գնում «Range Rover» մակնիշի թանկարժեք ավտոմեքենայով:
Վարդան Վարդանյանը 2011թվականին աշխատավարձի տեսքով որևէ եկամուտ չի ստացել: Նախկին նախարարի որդու եկամուտը գոյացել է միայն ավանդից ստացած տոկոսագումարից, որը զգալի գումար է՝ 7 մլն 188 հազար դրամ: Վարդան Վարդանյանը 2011 թվականի սկզբին իր հաշվեհամարին ունեցել է 315 մլն դրամ, որը նվազելով տարեվերջին հասել է 5 մլն դրամի: Բացի դրանից՝ մեկ տարվա ընթացքում նա իր հաշվեհամարին կուտակել է 900 հազար դոլար:

Сын бывшего министра богаче своего отца
Бывший министр транспорта и связи Манук Варданян – единственный в правительстве, кто лишился своего поста. Министерский портфель он получил по квоте партии “Оринац еркир”.
В 2009-2010 гг. Манук Варданян был советником президента РА, до этого – председателем Государственного комитета кадастра, а с 15 марта 2010 г. по июнь этого года занимал пост министра транспорта и связи. Поговаривают, что в ближайшее время Варданян получит новую должность.
Изучение декларации Манука Варданяна за 2011 г. показывает, что размеры доходов членов его семьи скромностью не отличаются. В указанном году бывший министр получил зарплату в размере 2 млн 967 тыс. 600 драмов. Тем не менее в начале 2011 г. на счете М.Варданяна было 205 тыс., а к концу года – 200 тыс. долларов.
Жена Манука Варданяна Нелли Калтахчян, согласно декларации, в прошлом году нигде не работала и доходы не получала. Несмотря на это, на ее счете было 40 тыс. долларов.
Самым богатым из членов семьи бывшего министра является его сын Вардан Варданян. По нашим сведениям, в настоящее время он работает в «Армэкономбанке» и ездит на работу на дорогой иномарке «Range Rover».
В 2011 г. Вардан Варданян никаких доходов в виде зарплаты не получал. Доход сына бывшего министра образовался только за счет процентов от вклада, что составило значительную сумму – 7 млн 188 тыс. драмов. В начале 2011 г. Вардан Варданян имел на своем счете 315 млн драмов, однако к концу года эта сумма сократилась до 5 млн драмов. Кроме того, в течение года он накопил также 900 тыс. долларов.