Գումարը պահում են նախարարների կանայք
Արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը այլ նախարարների համեմատ աչքի չի ընկել իր ունեցվածքով, սակայն վերջին տարում նախարարի ֆինանսական միջոցները զգալի ավելացել են:
Արմեն Երիցյանը 2009 թ.-ին, երբ ոստիկանապետի առաջին տեղակալ էր, հայտարարագրել էր ընդամենը 4 մլն 852 հազար 188 դրամ եկամուտ, իսկ 2010-ին արդեն նախարար էր եւ նշել է 12 մլն 527 հազար 855 դրամի եկամուտ:
2011-ին Արմեն Երիցյանն ունեցել է 7 մլն 248 հազար 954 դրամի եկամուտ, որից 3 մլն 444 հազար դրամը կենսաթոշակն է, իսկ 3 մլն 804 հազար 954 դրամը՝ աշխատավարձը: Նախարարն իր հաշվեհամարին ունեցել է նաեւ 34 մլն դրամ:
Արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանի կինը՝ Մերի Երիցյանը, 2011 թվականին որեւէ եկամուտ չի ունեցել, սակայն տարեսկզբին նրա հաշվեհամարին եղել է 223 մլն դրամ, իսկ տարեվերջին գումարի չափը պակասել է հասնելով 199 մլն դրամի:
ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանը նույնպես աչքի չի ընկել «ճոխություններով», թեեւ ըստ մամուլում շրջանառվող լուրերի, նա պակաս կարողության տեր չէ: Ըստ գույքի ու եկամուտների հայտարարագրի՝ նախարարը 2008-ին ուներ 3մլն 619 հազար 593 դրամի եկամուտ, 2009-ին՝ 3 մլն 152 հազար 813, իսկ 2010-ին՝ 3 մլն 636 հազար 309 դրամի եկամուտ:
Արմեն Գեւորգյանը 2011 թվականին հայտարարագրել է 3 մլն 211 հազար 887 դրամի եկամուտ: Բացի այդ՝ տարեսկզբին նրա հաշվեհամարին եղել է 0 դրամ եւ 30 հազար դոլար, իսկ տարեվերջին՝ 1 մլն 200 հազար դրամ եւ 30 հազար դոլար:
Արմեն Գեւորգյանի կինը՝ Թամարա Գեւորգյանը, 2011-ի վերջին ունեցել է 200 հազարի փոխառություն, սակայն պարզ չէ, թե փոխառությունն ինչ արտարժույթով է, քանի որ էթիկայի հանձնաժողովը «ջանասիրաբար» այն փակել է:
Ինչ վերաբերում է նախարարի տիկնոջ եկամուտներին, ապա նա ունեցել է ընդամենը 1 մլն 762 հազար դրամի եկամուտ, որն աշխատավարձն է եւ 16 հազար 641 դոլար ավանդից ստացած տոկոսագումար:

Деньги министров хранят их жены
Министр чрезвычайных ситуаций Армен Ерицян, в отличие от других министров, большого имущества не имел, однако за последний год его финансовые средства существенно увеличились.
В 2009 г. А.Ерицян, будучи первым заместителем начальника Полиции РА, задекларировал доход в размере всего 4 млн 852 тыс.188 драмов, а в 2010 г. – уже 12 млн 527 тыс. 855 драмов.
В 2011 г. у Ерицяна было 7 млн 248 тыс.954 драма, из которых 3 млн 444 тыс. драмов составляла пенсия, а 3 млн 804 тыс. 954 драма – зарплата. На счете министра было также 34 млн драмов.
Супруга министра ЧС Мери Ерицян в 2011 г. никаких доходов не имела, однако в начале года на ее счете имелось 223 млн драмов. К концу года эта сумма сократилась до 199 млн драмов.
“Излишествами” не отличался и вице-премьер, министр территориального управления Армен Ерицян, хотя, согласно муссируемым в прессе слухам, он тоже является обладателем немалого состояния. В декларации об имуществе и доходах 2008 г. доход Армена Ерицяна указан в размере 3 млн 619 тыс. 593 драмов, в 2009-ом – 3 млн 152 тыс. 813, а в 2010-ом – 3 млн 636 тыс.309 драмов.
В 2011 г. Армен Геворкян задекларировал доход в размере 3 млн 211 тыс. 887 драмов. Кроме того, в начале года на его счете было 0 драмов и 30 тыс. долларов, а к концу года – 1 млн 200 тыс. драмов и 30 тыс. долларов.
Жена Армена Геворкяна Тамара Геворкян в начале 2011 г. имела займ на сумму 200 тыс., однако в какой валюте – неизвестно, поскольку Комиссия по этике высокопоставленных должностных лиц “усердно” закрыла этот вопрос.
Что касается доходов жены вице-премьера, то они образовались за счет зарплаты в размере всего 1 млн 762 тыс. драмов и процентов от вклада на сумму 16 тыс.641 доллар.