Երեւանի քաղաքապետը հանդիպել է «Հյունդայի» ընկերության ներկայացուցիչներին
Ներկայացնելով Երևանի տրանսպորտի զարգացման հայեցակարգի ընդհանուր ուղղությունները` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն ընդգծել է, որ ներկայում շարունակվում է միկրոավտոբուսները մեծ տեղատարողությամբ ավտոբուսներով փոխարինելու գործընթացը:
«Այժմ ընթացքի մեջ է Երևանի ներքաղաքային միկրոավտոբուսային կանոնավոր փոխադրումների երթուղիների մրցույթների անցկացումը: Ուղևորափոխադրում իրականացնող որոշ ընկերություններ դիմել են «Հյունդայի» ընկերությանը նոր ավտոբուսներ ձեռք բերելու համար և կարևոր է, որպեսզի դրանք ժամանակացույցի համաձայն ներկրվեն Երևան և հանձնվեն շահագործման»,-նշել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն ու ընդգծել, որ հաջող համագործակցությունը կնպաստի, որպեսզի հետագայում ևս ծավալվի փոխշահավետ և արդյունավետ գործակցություն:
«Հյունդայի» ընկերությանը ԱՊՀ և Կենտրոնական Եվրոպայի մասով տնօրենի օգնական Ռոյ Կվոնը վստահեցրել է, որ ընկերության կողմից կարվի հնարավոր ամեն ինչ` պայմանավորվածության համաձայն առաքումը ապահովելու համար:
«Երևանը մեզ համար լավ գործընկեր է և մենք հույս ունենք զարգացնելու հարաբերությունները` շարունակելով փոխգործակցության ծրագրերը»,-ընդգծել է Ռոյ Կվոնը:
Տարոն Մարգարյանն առաջարկել է նաև Երևանում ստեղծել Հյունդայի ավտոբուսների վերանորոգման և սպասարկաման բազա: Այս մասին հայտնում էԵրևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

Мэр Еревана встретился с представителями компании Hyundai Motor
Мэр Еревана Тарон Маркарян сегодня встретился с представителями компании Hyundai Motor. Представив общие направления развития транспорта в армянской столице, мэр сообщил, что в настоящее время осуществляется процесс замены микроавтобусов автобусами большой вместимости.
“Некоторые компании, осуществляющие пассажироперевозки, обратились в компанию Hyundai Motor для приобретения новых автобусов, и очень важно, чтобы они были поставлены в Ереван и сданы в эксплуатацию в соответствии с графиком”,- отметил Тарон Маркарян, подчеркнув, что в случае успешного сотрудничества в этом вопросе оно будет продолжено.
Помощник директора Hyundai Motor по линии СНГ и Центральной Европы Рой Квон заверил, что компания сделает все возможное для обеспечения поставок в соответствии с договоренностью.
“Для нас Ереван является хорошим партнером, и мы надеемся развивать отношения и продолжать программы взаимного сотрудничества”,- подчеркнул Рой Квон.
Тарон Маркарян также предложил создать в Ереване базу для ремонта и обслуживания автобусов Hyundai. Об этом сообщает пресс-служба мэрии.