2013-ին շահագործման կհանձնվի 400 տեղանոց «Արմավիր» ՔՀԿ-ն
ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի 400 ազատազրկվածների համար նախատեսվող մասնաշենքի շինարարությունը 2013 թ. ավարտելու նպատակով գործադիրը նախարարությանը հատկացրել է 500 մլն դրամ։
Մասնաշենքի շահագործմամբ մասնակիորեն կլուծվի քրեակատարողական հիմնարկների գերբեռնվածության հարցը։ Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ որոշման իրականացումը թույլ կտա խուսափել ավելորդ ծախսից։ Ամբողջ շինարարության ավարտից հետո ԱՄՆ գործընկերները խոստացել են տեխնիկական աջակցություն ցուցաբերել, համապատասխան սարքավորումներ ձեռք բերել։ 400 տեղանոց մասնաշենքը շահագործման կհանձնվի եկող տարվա երկրորդ կեսին։

В 2013 году в эксплуатацию будет сдан корпус УИУ «Армавир» на 400 мест
500 млн драмов выделило правительство РА Министерству юстиции с целью завершения в 2013 году строительства рассчитанного на 400 заключенных корпуса уголовно-исполнительного учреждения «Армавир».
Эксплуатация корпуса частично решит вопрос загруженности уголовно-исполнительных учреждений. На сегодняшнем заседании правительства премьер-министр Тигран Саркисян отметил, что выполнение решения позволит избежать лишних расходов.
По завершении строительства американские партнеры обещали оказать техническое содействие и предоставить соответствующее оборудование. Рассчитанный на 400 мест корпус УИУ «Армавир» будет сдан в эксплуатацию во второйй половине будущего года.