«ՀայՓոստը» վերաբացել է Ալափարս, Բջնի և Սոլակ գյուղերի արդիականացված փոստային բաժանմունքները
Այսօր տեղի ունեցավ Կոտայքի մարզի Ալափարս, Բջնի և Սոլակ գյուղերի արդիականացված փոստային բաժանմունքների վերաբացման արարողությունը:
Յուրաքանչյուր արդիականացված բաժանմունք ամբողջովին վերանորոգված է: Փոստային բաժանմունքներն ամբողջովին կահավորված և ձևավորված են՝ համաձայն «ՀայՓոստ»-ի նոր կերպարի: Շինարարական և արտաքին հարդարման աշխատանքներից բացի՝ նորացվել են աշխատանքային չափորոշիչները, փոխվել և նորացվել են ենթակառուցվածքները, տեղադրվել են արդի ծրագրերին համապատասխանող նոր համակարգիչներ և սարքավորումներ: Փոստային բաժանմունքները հագեցած են անվտանգության արդիական համակարգերով, տեսագրող սարքավորումներով:
Արդիականացված բաժանմունքներում ծառայությունները մատուցվում են ժամանակակից տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, նորարարական ծրագրերի, գլխամասի հետ առցանց կապի միջոցով, ինչը հնարավորություն է տալիս ավելի արագ և արդյունավետ փոստային, ֆինանսական և կոմերցիոն ծառայություններ մատուցել գյուղերի բնակիչներին:
«ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ն տեղեկացնում է, որ նորացված փոստային բաժանմունքների վերաբացմանը ներկա էին համայնքների ղեկավարները, «ՀայՓոստ» գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանը, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ աշխատակիցներ, տեղի բնակիչներ:

HayPost Reopens 3 Renovated Post Offices in Alapars, Bjni and Solak Villages
Today the official reopening ceremony of completely modernized post offices in Alapars, Bjni and Solak village, Kotayk province, took place.
Each modernized post office is capitally renovated. The new image developed for HayPost is reflected in every post office, which is completely refurnished and rebranded according to the new image. Along with construction and exterior design works, the labor standards and infrastructure have been also updated and changed; new computers and equipment that meet current programs have been installed. Postal offices are equipped with modern security systems and video recording equipment.
The modernized post offices began providing services with modern IT technologies, state-of — the-art software and on-line connection to the head office, which allow providing faster and efficient postal, financial and commercial services to the residents of the villages.
Haypost CJSC reports that the opening ceremony was attended by the heads of communities, Haik Avagian, Acting CEO of Haypost CJSC, the management and employees of HayPost CJSC, residents of the communities.