Նորածնին թողել են անօգնական և հեռացել
Նոյեմբերի 6-ին` ժամը 19.55-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության հերթապահ մաս է ահազանգել մի քաղաքացի և հայտնել, որ իր հարևանի դռան դիմաց նորածին երեխա են թողել և հեռացել:
Նույն օրը` ժամը 21.00-ին, մեկնած օպերատիվ խմբին Ջրվեժ թաղամասի մի բնակչուհի հայտնել է, որ ժամը 19.30-ին անհայտ անձն իրենց շենքի 3-րդ հարկում գտնվող 9-րդ բնակարանի մուտքի դռան դիմաց թողել է նորածին երեխա և հեռացել:
Նորածնի բարուրի մեջ դրված է եղել հետևյալ գրությունը. «31.10.2012 թ., ՄԱՐԻԱՄԻԿ»: Նշված է եղել նաև, որ «երեխային թողնում է կարիքից դրդված»:

6 ноября в 19.55 в дежурную часть управления Полиции города Еревана поступил звонок от гражданки, которая сообщила, что ее соседям подкинули новорожденного ребенка.
В тот же день в 21.00 жительница квартала Джрвеж рассказала оперативной группе, что в 19.30 неизвестные лица оставили возле двери 9-ой квартиры на третьем этаже дома новорожденного ребенка и ушли.
В пеленках была обнаружена записка следующего содержания: “31.10.2012 г. МАРИАМИК”. Было также написано, что причиной отказа от ребенка является нужда.
Принимаются меры по обнаружению лица, оставившего ребенка в беспомощном состоянии. Проводится расследование.