Ցուցահանդեսից հայերի պահանջով հանվել են ադրբեջանական բոլոր տեսակի հակահայկական քարոզչական նյութերը
Լոնդոնում նոյեմբերի 5-ին մեկնարկած «World Travel Market» զբոսաշրջային միջազգային ցուցահանդեսին Հայաստանի Հանրապետության և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մասնակցության վերաբերյալ Ադրբեջանի մշակույթի և զբոսաշրջության նախարարության հայտարարությունը հիվանդ երևակության արգասիք է:
Տեղեկատվության խեղաթյուրմամբ այս հայտարարության համաձայն՝ «համապատասխան միջոցների ձեռնարկմամբ պետք է կասեցվեր մասնակից 7 զբոսաշրջային ընկերություններից Արցախի մասնակցությունը, ինչպես նախորդ անգամները»:
Ցուցահանդեսին ներկայացված են ոչ թե 7, այլ 11 հայկական զբոսաշրջային ընկերություններ, իսկ Արցախի մասնակցության դեմ նախկինում երբեք խոչընդոտ չի եղել՝ չհաշված ադրբեջանական ավանդական վայրահաճությունը և Փարիզում տաղավարի վնասման փաստը, ինչը և արագ վերականգնվեց:
Լոնդոնում՝ հայկական միասնական տաղավարի ներքո, Արցախի Հանրապետությունը շարունակում է բնականոն ներկայացվածությունը ցուցահանդեսին: Ինչպես միշտ, տաղավարը արժանանում է բարձր ուշադրության այցելուների ու մասնակիցների կողմից:
Ավելին, ցուցահանդեսից հայկական պատվիրակության պահանջով դուրս են բերվել ադրբեջանական բոլոր տեսակի հակահայկական քարոզչական բնույթի նյութերը:

Anti-Armenian Materials Removed from Azerbaijani Booth at World Travel Market
The statement by the Ministry of Culture and Tourism of Azerbaijan regarding the participation of Armenia and Artsakh in the World Travel Market, which began on November 5 in London, is nothing but a product of a sick imagination.
According to the misleading Azerbaijani statement, “necessary measures ought to be undertaken to remove Artsakh from the list of seven participating travel agencies, as has been done previously”.
Not seven, but eleven Armenian travel agencies are represented in the fair and Artsakh’s participation has never been contested, not counting Azerbaijan's customary hysteria.
Artsakh's participation in London, within the scope of the Armenian booth, is running smoothly and is again drawing a large amount of interest.
Moreover, the materials containing anti-Armenian propaganda have been removed from the Azerbaijani stand at the request of the Armenian delegation.