Հարուցվել է քրեական գործ ոստիկանության քննիչների կողմից կաշառք պահանջելու դեպքի առթիվ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիրի քննչական բաժնի քննիչների կողմից կաշառք պահանջելու դեպքի առթիվ:
Ազգային անվտանգության ծառայությունում քաղաքացուց ստացված հաղորդման համաձայն՝ թմրամիջոց գործածելու համար իրեն քրեական պատասխանատվության չենթարկելու դիմաց ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիրի քննչական բաժնի ավագ քննիչն ու քննիչը իրենից պահանջել են 200 000 ՀՀ դրամ կաշառք:
Քաղաքացու հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով:
Կատարվում է նախաքննություն, որի արդյունքների մասին տեղեկատվություն կտրամադրվի լրացուցիչ: Այս մասին հայտնում է ՀՔԾ-ն:

Возбуждено уголовное дело по факту вымогательства взятки следователями полиции
В Специальной следственной службе РА возбуждено уголовное дело по факту вымогательства взятки следователями Арабкирского следственного отдела Следственного управления Еревана Полиции РА.
Согласно полученному в Службе национальной безопасности сообщению гражданина, за непривлечение его к уголовной ответственности в связи с использованием наркотиков старший следователь и следователь Арабкирского следственного отдела Следственного управления Еревана потребовали взятку в размере 200.000 драмов.
На основе материалов, подготовленных в связи с сообщением гражданина, возбуждено уголовное дело по п.2 ч.3 ст.311 УК РА.
Проводится предварительное следствие, о результатах которого будет предоставлена дополнительная информация, сообщает ССС.