Մեղադրյալները և տուժողները համատեղ բողոքով դիմում են նախագահին (լուսանկարներ)
Պայմանագրային զինծառայող, «Մեհրաբներ» զորամասում զոհված Արտակ Նազարյանի իրավահաջորդները, գործով մեղադրյալ-զինծառայողների ծնողներն այսօր համատեղ բողոքի ակցիա էին կազմակերպել նախագահական նստավայրի առջև:
Նրանք պահանջում են քրեական պատասխանատվության ենթարկել դատավոր Սամվել Մարդանյանին, քանի որ վերջինս միտումնավոր կերպով չի ցանկանում բացահայտել իրականությունը. արդյոք Արտակ Նազարյանը ինքնասպա՞ն է եղել, թե՞ նրան սպանել են:
Արտակ Նազարյանի իրավահաջորդների շահերը ներկայացնող Մուշեղ Շուշանյանի խոսքերով՝ իրենք դիմել են այս քայլին, որովհետև եթե մինչ այս դատավորը մերժում էր տուժող կողմի միջնորդությունները, ապա այժմ դրանք ուղղակի չի ընդունում:
Իսկ մեղադրյալ-զինծառայողների ծնողները պահանջում են, որ դատարանը արդար որոշում կայացնի. իրենց որդիներին կամ ազատ արձակի, կամ պատժի, եթե, իհարկե, նրանց մեղքն ապացուցվի:

Обвиняемые и потерпевшие обратились с совместной жалобой к президенту РА (фото)
Правопреемники погибшего в воинской части “Меграбнер” срочного военнослужащего Артака Назаряна и родители обвиняемых по данному делу военнослужащих организовали сегодня совместную акцию протеста перед резиденцией президента.
Участники акции требовали привлечь к уголовной ответственности судью Самвела Мурадяна, поскольку он предумышленно не хочет установить, действительно ли Артак Назарян совершил самоубийство или его убили.
По словам представителя интересов правопреемников А.Назаряна Мушега Шушаняна, к этому шагу они прибегли потому, что если до сих пор судья отклонял ходатайства потерпевшей стороны, то сейчас он просто их не принимает.
Родители обвиняемых военнослужащих требуют, чтобы суд принял справедливое решение: либо освободил их сыновей, либо наказал, если, конечно, их вина будет доказана.