Դատավորի որդին ու փոխնախարարի եղբայրը ՀԴՄ կտրոնով Hyundai Elantra է շահել
Արաբկիր եւ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Սարիբեկ Արամյանը եւ իր երկու որդիները` Ֆինանսների փոխնախարար Վարդան Արամյանն ու Հայկ Արամյանը, թեեւ հարուստների ցուցակի առաջին տեղերը չեն զբաղեցնում, սակայն համեստ եկամուտներ էլ չունեն:
Ուսումնասիրելով դատավորի 2011թ. գույքի ու եկամուտների հայտարարագրերը, պարզվեց, որ նա նույն թվականին ստացել է 6 մլն 25 հազար 27 դրամ: Նրա հաշվին տարեսկզբին եղել է 5 մլն 400 հազար դրամ, իսկ տարեվերջին դրամական միջոցներն ավելացել է` հասնելով 6 մլն 100 հազար դրամի:
Սարիբեկ Արամյանի կինը` Մարիետա Բրուտյանը, մեկ տարվա ընթացքում որեւէ եկամուտ չի ունեցել, սակայն նրա հաշվին տարեսկզբին եղել է 3 հազար 200 դոլար, տարեվերջին` 3 հազար 550 դոլար:
Դատավորի որդիներից` Հայկ Արամյանը, 2011-ին հայտարարագրել է 1 մլն 692 հազար դրամի եկամուտ, որը նրա երկու տարբեր աշխատավարձերի համագումարն է: Բացի այդ, որպես եկամուտ նշված է նաեւ «բնամթերքով շահում»` 6 մլն 200 հազար դրամ: Սարիբեկ Արամյանի օգնականը «Հետքի» հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ բնամթերքով շահումը 2011թ.-ի սեպտեմբեր-հոկտեմբեր ամիսներին ՀԴՄ կտրոններով շահած ավտոմեքենան է` Hyundai Elantra մակնիշի: Հետաքրքիր է, որ ՀԴՄ-ով ավտոմեքենա շահել է հենց ֆինանսների փոխնախարարի եղբայրը:
Ինչ վերաբերում է դատավոր Արամյանի մյուս որդուն` ֆինանսների փոխնախարար Վարդան Արամյանին, նա 2011թ. ստացել է 10 մլն 735 հազար դրամի եկամուտ, որը աշխատավարձն է ու դրան հավասարեցված այլ վճարումները: Նա 8 հազար 640 եվրոյի եկամուտ էլ ստացել է ինչ-որ խորհրդի անդամության դիմաց:
Վարդան Արամյանն իր հաշվին ունեցել է 24 մլն 250 հազար դրամ (տարեսկզբին եղել է 18 մլն 450 հազար դրամ), ինչպես նաեւ 10 հազար եվրո:
Փոխնախարարի կինը` Իզաբելլա Հովհաննիսյանը, հայտարարագրել է 2 մլն 49 հազար 283 դրամ, որից 1 մլն 899 հազար 283 դրամը, ինչպես նաեւ 2 հազար 600 եվրոն աշխատավարձն է, իսկ մնացածը, ինչպես նաեւ 1000 դոլարը, ներդրված ավանդի տոկոսագումարն է:
Բացի այդ, Իզաբելլա Հովհաննիսյանը 2011-ին ունեցել է 32 հազար դոլար (տարեսկզբին` 31 հազար), ինչպես նաեւ 8000 եվրո (տարեսկզբին` 6000):

Сын судьи и брат замминистра выиграл автомобиль Hyundai Elantra по результатам лотереи кассовых чеков
Судья суда общей юрисдикции столичных административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун Сарибек Арамян и двое его сыновей – заместитель министра финансов Вардан Арамян и Айк Арамян, хотя и не занимают первые места в списке состоятельных лиц, но скромными доходами тоже не отличаются.
Изучив представленную судьей в 2011 г. декларацию об имуществе и доходах, мы выяснили, что в указанном году он получил доход в размере 6 млн 25 тыс. 27 драмов. В начале года на его счете было 5 млн 400 тысяч драмов, к концу году – уже 6 млн 100 тыс. драмов.
Жена Сарибека Арамяна Мариетта Брутян в течение года не имела доходов, однако в начале года на ее счете имелось 3 тыс. 200, а к концу года – 3 тыс. 550 долларов.
Сын судьи Айк Арамян в 2011 г. задекларировал доход в размере 1 млн 692 тыс. драмов, который образовался от двух разных зарплат. Кроме того, в качестве дохода он указал “выигрыш натуральными продуктами” на сумму 6 млн 200 тысяч драмов. В беседе с “Hetq” помощник Сарибека Арамяна пояснил, что под “выгрышем натуральными продуктами” имеется в виду выигранный по результатам лотереи кассовых чеков автомобиль Hyundai Elantra. Примечательно, что машину по кассовым чекам выиграл именно брат замминистра финансов.
Что касается второго сына судьи, Вардана Арамяна, то в 2010 году он получил доход в размере 10 млн 735 тыс. драмов. Это его зарплата и приравненные к ней другие выплаты. Еще один доход в размере 8 тыс. 640 евро В.Арамян получил против членства в каком-то совете.
Вардан Арамян имел на своем счете 24 млн 250 тыс. драмов (в начале года – 18 млн 450 тыс. драмов) и 10 тысяч евро.
Жена замминистра финансов Изабелла Ованнисян задекларировала 2 млн 49 тыс. 283 драма, из которых 1 млн 899 тыс. 283 драма и 2 тыс. 600 евро – зарплата, остальная сумма, а также 1000 долларов – проценты по банковскому вкладу.
Кроме того, в 2011 г. Изабелла Ованнисян имела на своем счете 32 тыс. долларов (в начале года 31 тыс.долларов) и 8000 евро (в начале года 6000 евро).