«Հրապարակ» օրաթերթը պետք է ներողություն խնդրի Մարգարիտա Խաչատրյանից
Այսօր Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանը բավարարեց Մարգարիտա Խաչատրյանի վերաքննիչ բողոքն ընդդեմ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարանի վճռի՝ բեկանելով և փոփոխելով այն:
Համաձայն որոշման՝ «Հրապարակ» օրաթերթը պարտավոր է ներողություն խնդրել «Զինվոր» հասարակական կազմակերպությունների համագործակցության իրավապաշտպան համակարգող խորհրդի նախագահ Մարգարիտա Խաչատրյանից անցյալ տարվա ապրիլի 21-ին հրապարակած «Ծեծկռտո՞ւք է եղել» վերտառությամբ հոդվածի համար: Օրաթերթը ստիպված է նաեւ Խաչատրյանին վճարել 14 հազար ՀՀ դրամ՝ որպես վերջինիս կողմից դատական հայցի համար նախօրոք վճարված պետական տուրքի գումար:

Газета "Грапарак" должна принести извинения Маргарите Хачатрян
Гражданский Апелляционный суд сегодня удовлетворил апелляционную жалобу Маргариты Хачатрян, отменив и изменив решение суда общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш.
Согласно принятому решению, газета "Грапарак" обязана принести извинения председателю правозащитного координационного совета общественных организаций "Зинвор" Маргарите Хачатрян за опубликованную 21 апреля прошлого года статью "Была драка?" Газета также должна выплатить М.Хачатрян 14 тысяч драмов, которая она внесла в качестве госпошлины за судебный иск.