Ցուցահանդես-վաճառք՝ Ճապոնիայի մանկական որևէ հաստատության համար
Հունիսի 17-ին Երևանի քաղաքապետարանի թանգարանում տեղի կունենա օրիգամիի նրբագեղ նմուշների բարեգործական ցուցահանդես-վաճառք, որից գոյացած ողջ հասույթը կուղարկվի Մոսկվա` Ճապոնիայի դեսպանատուն, մարտի 11-ի երկրաշարժից տուժած շրջաններից մեկում մանկական որևէ հաստատության վերականգնման ֆոնդին:
Ցուցահանդեսի հյուրերն են արտաքին գործերի փոխնախարարներ Շավարշ Քոչարյանը, Սերգեյ Մանասարյանը, մշակույթի նախարարության փոխնախարար Արևիկ Սամուելյանը, ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Դաֆինա Գեռչևան, ՄԱԿ-ի մանկակական հիմնադրամի ներկայացուցիչ Լեյլի Մոշիրին:
Ցուցահանդեսը կազմակերպվել է Երևանի քաղաքապետարանի, Գեղագիտության ազգային կենտրոնի և «Հիկարի» ՀԿ-ի համատեղ ուժերով: Այս մասին հայտնում են քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունից:

Благотворительная выставка-продажа в пользу восстановления одного из детских учреждений Японии
17 июня в музее мэрии Еревана состоится благотворительная выставка-продажа образцов оригами, вся выручка от которой будет вручена посольству Японии в Москве для передачи в фонд восстановления одного из детских учреждений районов, пострадавших от землетрясения 11 марта.
Гостями выставки будут заместители министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян, Сергей Манасерян, замминистра культуры Аревик Мусаелян, постоянный координатор ООН Дофина Герчева, представитель Детского фонда ООН Лейли Мошири.
Выставка организована совместными усилиями мэрии Еревана, Национального эстетического центра и общественной организации "Икар". Об этом сообщает пресс-служба мэрии столицы.