Հայաստան կայցելի ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ Թոմաս Մելիան
Մարդու իրավունքների միջազգային օրվան նվիրված ԱՄՆ դեսպանատան նախաձեռնությունների շրջանակում դեկտեմբերի 13-15-ը Հայաստանում կլինի Ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների և աշխատանքի հարցերով ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ Թոմաս Մելիան:
Նա Հայաստանի Հանրապետության բարձրաստիճան պաշտոնյաների, քաղաքական առաջնորդների և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ քննության կառնի մարդու իրավունքների ու ժողովրդավարության հարցերը:
Պետքարտուղարի փոխտեղակալ Մելիան ԱՄՆ արտքին գերատեսչության այն պաշտոնյան է, ով պատասխանատու է ժողովրդավարության ու մարդու իրավունքների հարցերով Եվրոպայում և Կենտրոնական Ասիայում:

As part of the U.S. Embassy's recognition of International Human Rights Day, Deputy Assistant Secretary of State for Democracy, Human Rights and Labor Thomas O. Melia will discuss human rights issues and democratization in Armenia with senior officials of the Armenian Government, political leaders, and civil society representatives during a visit to Armenia on December 13-15.
Deputy Assistant Secretary Melia is the State Department official directly responsible for democracy and human rights in Europe and Central Asia.