Աշխատանքի տոնավաճառներ սիրիահայերի և հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար
Աշխատանք գտնելու հարցում սիրիահայերին աջակցելու նպատակով ՀՀ ԱՍՀՆ «Զբաղվածության պետական ծառայություն» գործակալության նախաձեռնությամբ Երևան քաղաքում կազմակերպվում է աշխատանքի տոնավաճառ, որին կմասնակցի Երևանի և հարակից մարզերի շուրջ 50 գործատու: Գործատուների կողմից կառաջարկվեն տարբեր մասնագիտություններով աշխատատեղեր:
Տոնավաճառը տեղի կունենա սույն թվականի դեկտեմբերի 16-ին, Մերգելյան ինստիտուտում ( ԵրՄՄԳՀԻ), Հասցեն' Հ. Հակոբյան փողոց, 3:
Աշխատանքի տոնավաճառ հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար
Աշխատանք գտնելու հարցում հաշմանդամություն ունեցող անձանց աջակցելու նպատակով «Սեյվ դը չիլդրեն» կազմակերպության կողմից իրականացվող «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց կենսամակարդակի բարելավում զբաղվածության խթանման միջոցով» (LIFE) ծրագրի շրջանակներում «Ունիսոն» ՀԿ-ն և ՀՀ ԱՍՀՆ «Զբաղվածության պետական ծառայություն» գործակալությունը համատեղ Երևան քաղաքում կազմակերպում են աշխատանքի տոնավաճառ:
Տոնավաճառին կմասնակցի շուրջ 25 գործատու, որոնց կողմից տարբեր մասնագիտություններով աշխատատեղեր կառաջարկվեն հաշմանդամություն ունեցող անձանց:

Ярмарка рабочих мест для сирийских армян и лиц, имеющих инвалидность
С целью оказания помощи сирийским армянам в вопросе трудоустройства по инициативе агентства «Государственная служба занятости» в Ереване будет организована ярмарка рабочих мест, в которой примут участие около 50 работодателей. Ярмарка пройдет 16 декабря в здании Института им.Мергеляна, на ней будут предложены рабочие места по различным специальностям.
Помощь в деле трудоустройства будет оказана и имеющим инвалидность лицам. В рамках программы «Улучшение жизненного уровня лиц с инвалидностью посредством стимулирования занятости» (LIFE), которую осуществсляет организация «Сейв де чилдрен», общественная организация «Унисон» и агентство «Государственная служба занятости» организуют в Ереване ярмарку рабочих мест. В ней примут участие 25 работодателей, которые предложат работу по различным специальностям для инвалидов. Эта ярмарка будет организована 14 декабря в гостинице «Конгресс».