Արման Մելիքյանը որոշել է առաջադրվել
Արման Մելիքյանը րոպեներ առաջ հայտարարեց 2013-ի փետրվարի 18-ին նախագահի ընտրությանն իր առաջադրման մասին:
«Վերլուծելով երկրում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակը և հաշվի առնելով Հայաստանի առջև կանգնած արտաքին քաղաքական մարտահրավերները, որոշում եմ կայացրել 2013թ. փետրվարի 18-ին կայանալիք ՀՀ նախագահի ընտրությունում ատաջադրվել որպես ՀՀ նախագահի թեկնածու»,- նշում է Արման Մելիքյանը:
Արման Մելիքյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ իր առաջադրումը վերջնական է եւ վաղվանից սկսելու են փաստաթղթերի ներկայացման գործընթացը:
«Մենք առաջիկայում մամուլի ասուլիս ենք հրավիրելու եւ բոլոր լրատվամիջոցներին ներկայացնելու ենք մեր ծրագրերը: Այդ առումով որեւէ լրատվամիջոցի նախապատվություն չենք տա»,-ասաց Արման Մելիքյանը:
Հարցին, թե Սերժ Սարգսյանին որպես այլընտրանք ինչու առաջադրված թեկնածուները չմիավորվեցին, Արման Մելիքյանը պատասխանեց. «Միավորումը անհնար էր, իսկ ես բոլոր թեկնածուներին հաջողություն եմ մաղթում»:

Арман Меликян будет баллотироваться на пост президента РА
Бывший министр иностранных дел НКР Арман Меликян выдвинет свою кандидатуру на пост президента РА на предстоящих 18 февраля 2013 г. президентских выборах. С таким заявлением Меликян выступил несколько минут назад.
«Проанализировав создавшуюся в стране внутриполитическую ситуацию и учитывая стоящие перед Арменией внешнеполитические вызовы, я принял решение на предстоящих 18 февраля 2013 г. президентских выборах баллотироваться в качестве кандидата в президенты»,- отметил Арман Меликян.
В беседе с «Hetq» А.Меликян сказал, что его решение окончательное и с завтрашнего дня он приступит к процессу представления документов.
На вопрос, почему выдвинутые кандидаты не объединились в качестве альтернативы Сержу Саргсяну, Арман Меликян ответил: «Объединение невозможно. А я желаю успеха всем кандидатам».