Շտաօգնության 90 նոր ավտոմեքենա` Չինաստանից
Կառավարությունն այսօրվա նիստում հաստատել է Հայաստանի Հանրապետության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարությունների միջև ավելի վաղ ստորագրված պայմանագրով Հայաստանի Հանրապետությանը նվիրաբերված շտապօգնության գծային մեքենաների, շտապօգնության ռեանիմոբիլների և դրանց օժանդակ սարքավորումների ցանկը։
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ շտապօգնության մոտ 9 տասնյակ ավտոմեքենաների ստացումը որակական էական փոփոխություն կառաջացնի բնակչության բուժսպասարկման ոլորտում։ Հատկանշական է, որ վերջին 20 տարվա ընթացքում բուժհիմնարկները դեռևս այսպիսի համալրում չէին ստացել։

Китай поставит Армении 90 машин "Скорой помощи"
Правительство Армении на своем сегодняшнем заседании утвердило перечень линейных машин "Скорой помощи", реанимобилей и оборудования к ним, переданных ранее в дар Армении в соответствии с подписанным ранее соглашением между Республикой Армения и Китайской Народной Республикой.
Премьер-министр РА Тигран Саргсян отметил, что передача Армении около 9 десятков автомашин внесет существенное качественное изменение в сферу медобслуживания населения. Примечательно, что за последние 20 лет медучреждения страны не получали подобного пополнения.