ՀՀԿ-ական պատգամավորը հարգում է նախագահի թեկնածուի հացադուլային պայքարը
ՀՀԿ-ական պատգամավոր Հովհաննես Սահակյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ այնքան էլ համաձայն չէ այն կարծիքի հետ, որ անտարբերություն կա նախագահական ընտրությունների նկատմամբ:
«Նախ, ես չեմ կարծում, որ մարդիկ չեն ցանկանում գնալ ընտրությունների: Կարծում եմ` բավականին ակտիվություն եւ հետաքրքրություն կա քարոզարշավի եւ թեկնածուների նկատմամբ: Դա երեւում է նաեւ քարոզարշավի մեկնարկի հենց առաջին օրվանից»,-ասում է Հ. Սահակյանը:
Անդրադառնալով թեկնածուներից մեկի` Անդրեաս Ղուկասյանի քարոզարշավի հենց առաջին օրը հայտարարած հացադուլին, Հովհաննես Սահակյանը նշեց, թե հացադուլը եւս քաղաքական պայքարի ձեւ է: «Իր ձեւի ու բովանդակության մեջ հացադուլը եւս քաղաքական պայքարի ձեւ է: Եթե մարդը այդ ձեւով է իր ասելիքը հասու դարձնում, դա էլ է միջոց: Հարգում եմ նաեւ այդ ձեւի քարոզչությունը»,-ավելացրեց պատգամավորը:

Депутат-республиканец уважает решение кандидата в президенты РА начать голодовку
Депутат Национального Собрания от Республиканской партии Армении Ованнес Саакян не согласен с мнением о том, что в обществе существует недоверие к президентским выборам. Об этом он заявил в беседе с "Hetq".
"Я не думаю, что люди не хотят идти на выборы. На мой взгляд, проявляется определенная активность и интерес к предвыборной борьбе и кандидатам. Это стало видно в первый же день начала предвыборной агитации",- заявил О.Саакян.
Говоря о голодовке, которую в первый же день предвыборной гонки объявил кандидат в президенты РА Андреас Гукасян, Ованнес Саакян отметил, что голодовка тоже форма политической борьбы. "Если человек решил в такой форме выразить свою позицию, то я уважаю и такую форму агитации",- добавил депутат.