Խորհրդանշական բացիկներ պաշտոնյաներին՝ զոհված զինծառայողների անունից
«Բանակն իրականում» քաղաքացիական նախաձեռնությունը բանակի օրվա կապակցությամբ մոտ 270 խորհրդանշական բացիկներ է ուղարկել ՀՀ պաշտոնյաներին, այդ թվում՝ նախագահին, վարչապետին, պաշտպանության նախարարին, բոլոր նախարարներին եւ պատգամավորներին, բանակի բարձրաստիճան զինվորականներին, կաթողիկոսին, դատավորներին, ՄԻՊ-ին, մարզպետերին, դատախազներին եւ այլն:
Բացիկները խորհրդանշական կերպով ուղարկվել են վերջին տարիներում Հայկական բանակում զոհված մոտ 2000 զինծառայողների անունից:
Բանակի բարձրագույն հրամանատարական կազմին եւ մի շարք այլ պաշտոնյաների ուղղված նամակները ստորագրված են 2012 թ. հունվարի 27-ին զոհված զինծառայող Փայլակ Շահնազարյանի անունից:

Символические открытки должностным лицам от погибших военнослужащих
В связи с Днем армии гражданская инициатива «Армия в действительности» отправила должностным лицам страны, в том числе президенту, премьер-министру, министру обороны, руководителям остальных ведомств, а также депутатам, высокопоставленным военнослужащим, Католикосу Всех Армян, судьям, Защитнику прав человека, губернаторам, прокурорам и другим около 270 символических открыток. Открытки отправлены от имени погибших в армянской армии в последние годы около 2000 военнослужащих.
Письма командному составу и ряду других должностных лиц подписаны именем погибшего 27 января военнослужащего Пайлака Шахназаряна.