Հայաստանը կմասնակցի Մադրիդի «Fitur» միջազգային զբոսաշրջային տարեկան ցուցահանդեսին
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը սույն թվականի հունվարի 30-ից փետրվարի 3-ը ընկած ժամանակահատվածում տեղական 7 զբոսաշրջային ընկերության հետ համատեղ Հայաստանը կներկայացնի Իսպանիայի մայրաքաղաք Մադրիդում տեղի ունենալիք «Fitur» միջազգային զբոսաշրջային տարեկան ցուցահանդեսին:
Նախորդ տարի «Fitur»-ին մասնակցել է 9506 զբոսաշրջային ընկերություն 167 երկրից. այն ունեցել է շուրջ 120 հազար մասնակից և 92 հազար այցելու: Ցուցահանդեսը լուսաբանել է ավելի քան 6300 լրագրող 54 երկրից:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում Միավորված ազգերի կազմակերպության Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության (UNWTO) հետ համատեղ կազմակերպվելու է ներդրողների համաժողով, որի ընթացքում ՀԱՄՀ-ն ներկայացնելու է Հայաստանի զբոսաշրջային և ներդրումային գրավչությունը, գործարար միջավայրը՝ նպատակ ունենալով խթանել ներդրումների հոսքը Հայաստանում հասանելի հյուրանոցային ենթակառուցվածքների ստեղծման գործում:

Армения примет участие в ежегодной международной туристической выставке «Fitur» в Мадриде
Фонд национальной конкурентоспособности Армении с 30 января по 3 февраля совместно с семью местными турагентствами представит Армению на предстоящей в столице Испании Мадриде ежегодной международной туристической выставке «Fitur».
В прошлом году в «Fitur» участвовали 9506 туристических компаний из 167 стран, а число посетителей составило 92 тысячи. Выставку освещали более 6300 журналистов из 54 стран.
В рамках выставки совместно со Всемирной организацией туризма ООН (UNWTO) будет организована конференция инвесторов, в рамках которой ФНКА представит туристическую и инвестиционную привлекательность и бизнес-среду в Армении с целью стимулирования притока инвестиций в дело создания в стране доступных гостиничных инфраструктур. Об этом сообщает пресс-служба ФНКА.