Հայրիկյանի գործը վարում է ԱԱԾ-ն
Հունվարի 31-ին՝ ժամը 23:30-ի սահմաններում, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնում հաղորդում է ստացվել, որ Տպագրիչների փողոցի թիվ 9 շենքի բակում կրակել են Պարույր Հայրիկյանի վրա:
Պարզվել է, որ հունվարի 31-ին՝ ժամը 23.20-ի սահմաններում, Տպագրիչների փողոցի թիվ 9 շենքի բակում անհայտ անձը հրազենից կրակ է արձակել ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի վրա` աջ անրակի շրջանում պատճառելով հրազենային վնասվածք:
Պ. Հայրիկյանը տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն: Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-305 հոդվածի հատկանիշներով (պետական, քաղաքական կամ հասարակական գործչի սպանության փորձ): Ստեղծվել է համատեղ օպերատիվ-քննչական խումբ, որում ընդգրկվել են ՀՀ ոստիկանության և ԱԱԾ աշխատակիցներ:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է 7.62 մմ տրամաչափի 1 գնդակ: Նշանակվել են համալիր փորձաքննություններ:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական և քննչական միջոցառումներ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու և նրան հայտանաբերելու ուղղությամբ:
«Քննությունը վարում է ՀՀ ԱԱԾ քննչական վարչությունը»,- տեղեկացնում է ոստիկանության լրատվության վարչությունը:

Дело Айрикяна ведет СНБ
31 января около 23.30 в центр оперативного управления полиции города Еревана поступило сообщение о том, что во дворе дома номер 9 по улицеТпагричнери стреляли в Паруйра Айрикяна.
Выяснилось, что 31 января около 23.20 во дворе по вышеуказанному адресу неизвестные открыли огонь по кандидату в президенты РА Паруйру Айрикяну, причинив ему огнестрельное ранение в правовое предплечье. Айрикян был доставлен в медцентр «Сурб Григор Лусаворич».
По факту возбуждено уголовное дело по признакам ст. 34-305 УК РА (попытка покушения на государственного, политического или общественного деятеля). Создана совместная оперативно-следственная группа, в которую вошли сотрудники Полиции и Службы национальной безопасности РА.
В ходе осмотра места преступления правоохранители обнаружили одну пулю калибра 7.62 мм. Назначена комплексная экспертиза.
Предпринимаются необходимые оперативно-розыскные и следственные мероприятия по установлению и его обнаружению личности, совершившей преступление.