Հովիկ Աբրահամյանը չպարզաբանեց, թե ինչու օրհներգը հնչեց կիսատ
Պատգամավորները վերադարձել են ձմեռային արձակուրդից եւ պետական օրհներգի ներքո այսօր սկսվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի երրորդ նստաշրջանի աշխատանքները: ԱԺ աշխատանքներին մասնակցելու համար գրանցվել է 116 պատգամավոր:
Օրհներգը հնչեց բավականին կարճ, եւ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանից հետաքրքրվեց, թե ինչու «հիմնը երգեցին կարճ, կիսատ», քանի որ ԱԺ կանոնակարգ-օրենքով օրհներգի կրճատ տարբերակ հնչեցնելը նախատեսված չէ:
ԱԺ նախագահը այդպես էլ չպատասխանեց պատգամավորի հարցին:
Նշենք, որ Ազգային ժողովի ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 84 հարց, այդ թվում` 18 միջազգային պայմանագիր:

Овик Абрамян не пояснил, почему государственный гимн прозвучал сокращенно
После зимних каникул депутаты собрались на третью сессию Национального Собрания пятого созыва. Зарегистрировалось 116 парлментариев.
По традиции начало работы сессии предваряет исполнение государственного гимна. Однако на этот раз он прозвучал в сокращенном виде. В связи с этим депутат фракции "Наследие" Заруи Постанджян поинтересовалась у спикера НС Овика Абрамяна, почему депутаты спели гимн не полностью, если закон "Регламент НС" не предусматривает исполнение сокращенного варианта. Глава парламента так и не ответил на этот вопрос.
Отметим, что в проект решения о повестке предстоящих четырехдневных заседаний НС включены 84 вопроса, в том числе 18 международных договоров.