«Վե՛րջ ռեժիմին». բողոքի ակցիա
Տարիներ շարունակ Հայաստանում կեղծվում են ընտրությունները, ինչի արդյունքում քրեաօլիգարխիային հաջողվում է ժողովրդին պատկանող իշխանությունը պահել իր ձեռքում: Ընտրական գործընթացները կազմակերպվում և անցկացվում են կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հանցավոր թողտվության և ռեժիմի հանձնարարությունները կատարելու պայմաններում:
Այդ պետական ինստիտուտը, կեղծիքներ կատարելով, կաթվածահար է անում ընտրությունների միջոցով ժողովրդի իշխանության հաստատման հնարավորությունը: Մյուս օղակը, որը հնարավորություն է տալիս այդ կեղծված ընտրությունների արդյունքները լեգիտիմացնել, միջազգային դիտորդական առաքելություններն են, որոնց տրված եզրակացությունները օգտագործվում են ամրապնդելու համար կեղծված ընտրությունների արդյունքները:
Վերջին անգամ այս ամենի ականատեսը եղանք 2008թ. նախագահական ընտրություններից հետո, երբ ռեժիմը, ստանալով միջազգային դիտորդական առաքելությունների ոչ օբյեկտիվ եզրակացությունները, մարդկային զոհերի գնով կարողացավ վերարտադրվել:
Նախորդ ակցիաների ժամանակ մենք արդեն պահանջել ենք ԿԸՀ-ից ազատել ժողովրդին պատկանող պետական այդ ինստիտուտը կեղծարարներից, իսկ դիտորդական առաքելություններից՝ հեռանալ մեր երկրից և չսատարել կեղծարարներին:
Կոչ ենք անում բոլոր քաղաքացիներին սույն թվականի փետրվարի 8-ին մասնակցել «Վե՛րջ ռեժիմին» ակցիային: Ակցիայի իմաստն է ցույց տալ ընտրությունների կեղծման գործում իրենց ներդրումն ունեցող երկու կառույցների՝ ԿԸՀ-ի և միջազգային դիտորդական առաքելությունների միջև կապը: Այդ նպատակով ժամը 12:45-ին ակցիայի մասնակիցները պետք է հավաքվեն ԿԸՀ դիմաց: Այստեղից շարժվելով դեպի ԵԱՀԿ գրասենյակ (Բաղրամյան 18, նախկին ԱՄՆ դեսպանատան շենք) ակցիայի մասնակիցները 10-15 մետր հեռավորությամբ շղթա կկազմեն՝ կանգնելով Իսահակյան, Մաշտոցի, Բաղրամյան փողոցներում: Ակցիայի նպատակն է մեր ձեռքերում եղած պաստառների միջոցով հանրությանը կոչ անել վերջ տալ հանցավոր ռեժիմին և բարձրաձայնել հանրության լայն շերտերին հուզող խնդիրների մասին (մասնակիցները կարող են բերել պաստառներ իրենց հուզող խնդիրների վերաբերյալ):
Ժամը 14:00-ին` ԿԸՀ-ի մոտից շղթայի առաջին մասնակիցը հաջորդաբար միանալով շղթայի մյուս մասնակիցներին ու այդպես համախմբվելով, շարժվելու են դեպի ԵԱՀԿ գրասենյակ: Այստեղից մասնակիցները նամակներ կառաքեն ՀՀ-ում հավատարմագրված ԵԱՀԿ պետությունների դեսպանատներին՝ փոխանցելու համար ակցիայի մասնակիցների պահանջը՝ հեռացնել իրենց դիտորդներին մեր երկրից և չսատարել կեղծարարներին:

"Конец режиму!": акция протеста
В Армении первоистоичником различного рода проблем, стоящих перед обществом, являются сфальсифицированные выборы.
На протяжении многих лет выборы в Армении фальсифицируются, в результате чего криминальной олигархии удается удерживать в своих руках власть, принадлежащую народу. Избирательные процессы организуются и проводятся с преступного попустительства Центральной избирательной комиссии и в условиях выполнения указаний режима.
Этот государственный институт, осуществляя фальсификации, парализует возможность утверждения власти народа посредством выборов. Другим звеном, имеющим возможность легитимизировать результаты сфальсифицированных выборов, являются международные наблюдательские миссии. Представленные ими заключения используються для укрепления результатов сфальсифицированных выборов.
В последний раз свидетелями этого мы стали после президентских выборов 2008 г., когда режим, получив необъективные заключения международных наблюдательских миссий, ценой человеческих жизней сумел репродуцироваться.
Во время предыдущих акций мы уже требовали от ЦИК избавить принадлежащий народу этот государственный институт от фальсификаторов, а от наблюдательских миссий – покинуть нашу страну и не содействовать фальсификаторам.
Мы призываем всех граждан 8 февраля с.г. принять участие в акции "Конец режиму!". Смысл акции состоит в том, чтобы показать связь между двумя структурами, вносящими свой вклад в дело фальсификации выборов, - ЦИК и международными наблюдательскими миссиями.
С этой целью в 12.45 участники акции соберутся напротив здания ЦИК. Отсюда ониа направятся к офису ОБСЕ (Баграмяна, 18, здание бывшего посольства США), где на расстоянии 10-15 метров образуют живую цепь с охватом улиц Исаакяна, Маштоца, Баграмяна. Цель акции – посредством плакатов, которые мы будем держать в руках, призвать общественность положить конец преступному режиму и заявить о проблемах, волнующих широкие слои общества (участники могут принести плакаты по волнующим их проблемам).
В 14.00 стоящие возле ЦИК участники акции, присоединяясь по очереди к другим участникам цепи и тем самым объединяясь, направятся к офису ОБСЕ. Здесь они передадут письма аккредитованным в РА посольствам государств ОБСЕ, в которых будет содержаться требование участников акции: выслать своих наблюдателей из нашей страны и не содействовать фальсификаторам.