ԱԺ փոխնախագահ. «Մեր խնդիրն է ստեղծել որակյալ և բարձր վարձատրվող աշխատատեղեր»
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, անդրադառնալով Սերժ Սարգսյանի այն հայտարարությանը, թե Հայաստանում աշխատատեղեր կան, սակայն մարդիկ չեն ցանկանում աշխատել, լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ, օրինակ, Երեւանի քաղաքապետարանը վարորդների է հրավիրում աշխատանքի, սակայն աշխատողներ չկան:
ԱԺ փոխնախագահն ասաց, որ եթե տաքսի վարելով 200 հազար աշխատավարձ են ստանում, ապա հաստատ 120 հազարով ավտոբուսի վարորդ չեն աշխատի:
«Բնականաբար կան աշխատատեղեր, որտեղ 100-120 հազար դրամով կլինեն մարդիկ, որ չեն աշխատի, որովհետեւ ընդունենք խնդիրներն այնքան շատ են, որ այդ գումարով երիտասարդը չի կարող լուծել իր կենցաղային խնդիրները, իր ընտանիքի, ավտոմեքենա գնելու խնդիրները, իսկ այսօր մենք ավելի մաքսիմալիստական հասարակություն ունենք, քան տարիներ առաջ: Այդ իմաստով, որպես իշխանություն, մեր խնդիրն է ստեղծել որակյալ եւ բարձր վարձատրվող աշխատատեղեր»,-ասաց Է. Շարմազանովը:

Вице-спикер НС: "Наша задача – создание качественных и высокооплачиваемых мест"
На встрече с журналистами вице-спикер Национального Собрания Эдуард Шармазанов, касаясь заявления президента РА Сержа Саргсяна о том, что в Армении есть рабочие места, но люди не хотят работать, отметил, что, например, мэрия Еревана приглашает на работу водителей, но желающих нет.
Шармазанов отметил, что если таксисты получают 200 тысяч драмов, то они не согласятся за 120 тысяч драмов работать водителями автобусов.
"Конечно, есть рабочие места с оплатой 100-120 тысяч драмов, но они не привлекут, скажем, молодых людей, потому что на эти деньги они не смогут решить бытовые проблемы своей семьи, купить автомашину. Сегодня мы имеем более максималистское общество, чем несколько лет назад. В этом смысле наша задача как власти создать качественные и высокооплачиваемые рабочие места",- сказал Э.Шармазанов.