Արման Մելիքյանի թիմը մտածում է դիմել ՍԴ և նախագահի ընտրությունը հետաձգել երկու շաբաթով
ՀՀ նախագահի թեկնածու Արման Մելիքյանի թիմը մտածում է դիմել Սահմանադրական դատարան և նախագահական ընտրությունները հետաձգել երկու շաբաթով: Խնդիրը այն է, որ նախագահի թեկնածուն ստիպված է լինում իր քարոզարշավային ժամանակից տրամադրել դատախազության քննիչներին, որոնք զբաղվում են ընտրախախտումների հարցերով:
Նախագահի թեկնածուն դեմ չէ, որ դատախազությունն ուշադրություն է դարձնում այդ հարցերին, սակայն տարօրինակ է համարում այն փաստը, որ իր իսկ բարձրաձայնած հարցերը խեղաթյուրված են ներկայացնում:
Ա.Մելիքյանը ասաց որ, անկախ ամեն ինչից, նա չի ափսոսում այն գումարների համար, որ ներդրվել են նախագահական քարոզարշավին մասնակցելու համար:
Նախագահի թեկնածուն նաև նշեց որ այսօր մրցապայքարի մեջ են գտվում Սերժ Սարգսյանն ու Րաֆֆի Հովհաննսիյանը և հավելեց, որ եթե ընտրությունները  չկեղծվեն, մեծ է նաև հավանականությունը, որ ինքը կհավաքի առավել շատ ձայներ:
Այսօրվա մամուլի ասուլիսին Արման Մելիքյանը նաեւ ասաց, որ չի պատրաստվում դիմել Արամ Հարությունյանի օրինակին եւ ինքնաբացարկ հայտնել:

Команда Армана Меликяна думает об обращении в КС и переносе на две недели президентских выборов
Команда кандидата в президенты РА Армана Меликяна думает об обращении в Конституционный суд и переносе на две недели президентских выборов. Проблема в том, что кандидат в президенты вынужден часть времени, отведенного на предвыборную кампанию, выделять следователям прокуратуры, которые занимаются вопросами предвыборных нарушений.
Кандидат не против того, что прокуратура обращает внимание на нарушения, однако считает странным тот факт, что поднятые им же вопросы представляются в искаженном виде.
По словам А.Меликяна, безотносительно ко всему он не сожалеет о суммах, которые потратил на участие в президентской гонке.
Кандидат в президенты также отметил, что сегодня предвыборную борьбу ведут Серж Саргсян и Раффи Ованнисян, добавив, что если выборы не будут сфальсифицированы, велика вероятность того, что он наберет максимальное число голосов.
На сегодняшней пресс-конференции Арман Меликян заявил, что не собирается следовать примеру Арама Арутюняна и брать самоотвод.