Պարույր Հայրիկյանը նորից փոշմանեց. նա հետ է վերցրել ՍԴ դիմումը
Այսօր` ժամը 12.25-ին, ԱԻՄ առաջնորդ, նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի փաստաբան Լեւոն Բաղդասրյանը նոր դիմում է մուտքագրել Սահմանադրական դատարան` հետ վերցնելով նախորդ օրը դատարան ներկայացրած դիմումը: Այս մասին «Հետքին» տեղեկացրեց ՍԴ մամուլի քարտուղար Հովհաննես Պապիկյանը:
Հիշեցնենք, որ երեկ նախագահի թեկնածուն դիմել էր ՍԴ` պահանջելով ընտրությունները երկարաձգել երկշաբաթյա ժամկետով:
Հովհաննես Պապիկյանի խոսքերով` այսօր ներկայացրած դիմումում որեւէ պարզաբանում չկա, թե ինչու են հետ վերցնում նախորդ օրը ներկայացրած դիմումը:
Նա նշեց, որ դիմում ներկայացնողն իրավունք ունի այն հետ վերցնել, պահպանելով «Սահմանադրական դատարանի մասին» օրենքի 33-րդ հոդվածի 1-ին մասը, այն է` «Սահմանադրական դատարան ներկայացված դիմումը կարող է դիմողը հետ վերցնել մինչեւ գործի դատաքննությունը սկսվելը»:

Паруйр Айрикян вновь передумал: он отозвал свое заявление в КС
Сегодня в 12.25 адвокат лидера объединения «Национальное самоопределение», кандидата в президенты РА Паруйра Айрикяна оприходовал в Конституционном суде новое заявление, забрав обратно заявление, представленное в КС накануне. Об этом «Hetq» сообщил пресс-секретарь КС Ованнес Папикян.
Напомним, что вчера кандидат в президенты РА обратился в КС с требованием перенести на две недели дату президентских выборов.
По словам О.Папикяна, представленное сегодня заявление не содержит никаких объяснений относительно отзыва предыдущего заявления.