Չինաստանում և Ուկրաինայում կանցկացվեն հայկական մշակույթի օրեր
Ս.թ. հունիսի 22-29-ը Չինաստանում կանցկացվեն հայկական մշակույթի օրեր: Հայաստանյան մշակութային պատվիրակությունը կգլխավորի ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը: Օրերի շրջանակներում բացի համերգային և ցուցահանդեսային ծրագրերից կողմերը կստորագրեն երկու երկրների մշակույթի նախարարությունների միջև մշակույթի բնագավառում 2012-2014 թթ. համագործակցության մասին ծրագիր:
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի Ուկրաինա կատարելիք պաշտոնական այցին զուգընթաց, ս.թ. հունիսի 30-ից հուլիսի 5-ը Ուկրաինայում կանցկացվեն հայկական մշակույթի օրեր: Տեղի կունենա գալա համերգ, կբացվի «Հայկական հետքը Ուկրաինայում» լուսանկարչական ցուցահանդեսը, կիրականացվի հայկական ֆիլմերի հետահայաց ցուցադրություն: Տեղի կունենա գրողների հանդիպում, կանցկացվեն շնորհանդեսներ, ժամանակակից արվեստի ցուցադրություններ: Մշակույթի օրերի պաշտոնական պատվիրակությունը կգլխավորի ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը:

В Китае и Украине пройдут Дни армянской культуры
С 22 по 29 июня в Китае пройдут Дни армянской культуры. Армянскую делегацию возглавит министр культуры Асмик Погосян. В рамках мероприятия помимо концертов и выставок между министерствами культуры двух стран будут подписаны соглашения о сотрудничестве на 2012-14 гг.
Параллельно официальному визиту президента РА Сержа Саргсяна в Украину с 30 июня по 5 июля в этой стране пройдут Дни армянской культуры. Состоятся гала-концерты, фотовыставка "Армянский след в Украине" и ретроспективный показ армянских фильмов. Предусмотрены также встречи писателей, организация выставки современного искусства. Официальную делегацию Армении возглавит министр культуры РА Асмик Погосян. Об этом сообщает пресс-служба Министерства культуры РА.