Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի ու նրա կնոջ եկամուտները
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանն այդ պաշտոնում աշխատում է 2003 թ.-ից: Նշենք, որ այս հանձնաժողովը կարեւոր դերակատարում ունի հանրային ծառայության ոլորտում` սակագներ սահմանելու հարցում:
Ուսումնասիրելով Ռոբերտ Նազարյանի գույքի ու եկամուտների հայտարարագիրը` պարզեցինք, որ նա 2012 թ. ունեցել է 8 մլն 435 հազար 756 հազար դրամ եւ 8300 դոլար եկամուտ: Դոլարային եկամուտը ստացված փոխառության գումարն է, իսկ դրամայինը` աշխատավարձը:
2012 թ. սկզբին Ռոբերտ Նազարյանն ունեցել է 11 մլն դրամ եւ 112 հազար դոլար, իսկ տարեվերջին մեծացել է միայն դրամային արտարժույթով պահվող գումարը` 12 մլն դրամ:
Համեմատության համար նշենք, որ 2011 թ. Ռոբերտ Նազարյանն ունեցել է 46 մլն 520 հազար դրամ եւ 8100 դոլարի եկամուտ, որից 38 մլն-ը ստացել է գույքի օտարումից, 8 մլն 520 հազարը աշխատավարձն է, իսկ 8100 դոլարը` ավանդի դիմաց ստացված տոկոսներն են:
2011 թ. տարեսկզբին Ռոբերտ Նազարյանն ունեցել է 8 մլն, տարեվերջին` 11 մլն դրամ: Աճել են նաեւ դոլարային դրամական միջոցները` 15 հազարից հասնելով 112 հազար դոլարի:
Ռոբերտ Նազարյանի կինը` Սվետլանա Խառատյանը, 2012 թ. ունեցել է 24 հազար 450 դոլարի եկամուտ, որը ստացել է ներդրած ավանդից ստացված տոկոսագումարներից:
Ինչ վերաբերում է նրա դրամական միջոցներին, 2012 թ. ունեցել է 2 մլն դրամ (տարեսկզբին` 3 մլն դրամ) եւ 300 հազար դոլար:
Սվետլանա Խառատյանը 2011-ին ունեցել է ավանդի տոկոսագումարներից ստացված 24 հազար 300 դոլարի եկամուտ: Իսկ նրա հաշվին եղել է 300 հազար դոլար եւ 3 մլն դրամ (տարեսկզբին` 1 մլն):

Доходы председателя Комиссии по регулированию общественных услуг и его жены
Председатель Комиссии по регулированию общественных услуг Роберт Назарян занимает эту должность с 2003 г. Отметим, что Комиссия играет важную роль в вопросе установления тарифов на общественные услуги.
Изучение декларации об имуществе и доходах Р.Назаряна показало, что в 2012 г. его доходы составили 8 млн 435 тыс. драмов и 8300 долларов. Поступления в валюте – это сумма полученного займа, в драмах – зарплата.
В начале 2012 г. Роберт Назарян имел 11 млн драмов и 112 тыс. долларов. К концу сумма в драмах возросла до 12 млн.
Для сравнения отметим, что в 2011 г. доход Назаряна составил 46 млн 520 тыс. драмов и 8100 долларов, из которых 38 млн драмов были получены от отчуждения имущества, 8 млн 520 тыс. составила зарплата, а 8100 долларов – проценты по вкладу.
В начале 2011 г. у председателя Комиссии по регулированию общественных услуг было 8 млн, в конце года – 11 млн драмов. Возросли и его денежные средства в валюте – с 15 тыс. до 112 тыс. долларов.
Супруга Роберта Назаряна Светлана Харатян в 2012 г. имела доход в размере 24 тыс. 450 долларов, который был получен от процентов по вкладу.
Что касается денежных средств С.Харатян, то в 2012 г. они составили 2 млн драмов (в начале года – 3 млн драмов) и 300 тыс. долларов.
В 2011 г. доходы супруги председателя КРОУ составили проценты по вкладу в размере 24 тыс. 300 долларов. На ее счете было 300 тыс. долларов и 3 млн драмов (в начале года – 1 млн драмов).