Արման Մելիքյան. «Քվեարկեք իմ օգտին` ընդդեմ կեղծ ընտրությունների»
Փետրվարի 18-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններին ՀՀ նախագահի թեկնածու Արման Մելիքյանը չի մասնակցի, քանի որ ընտրությունները համարում է օրենքի սահմաններից դուրս և չի պատրաստվում ընդունել «ընտրությունների» արդյունքները:
Սակայն նախագահի թեկնածուն կոչ է անում քվեարկել իր օգտին բոլոր նրանց, ովքեր դեմ են կեղծ ընտրություններին: «Այն մարդիկ, ովքեր կքվեարկեն իմ օգտին, չեն քվեարկելու Արման Մելիքյանի օգտին, նրանք քվեարկելու են ընդդեմ կեղծված ընտրությունների»,- «Peoplemeter» մամուլի ակումբում այսօր հրավիրված ասուլիսում նշեց նախագահի թեկնածուն:
Արման Մելիքյանը իր՝ ընտրություններին մասնակցելը տարօրինակ է համարում այն բանից հետո, երբ ինքը հայտարարում է կեղծ ընտրությունների մասին: Նրա խոսքով՝ սոցիոլոգիական հարցումները ցույց են տվել, որ նախորդ խորհրդարանական ընտրությունները կեղծ են եղել: «Սա լուրջ մտահոգություն պետք է պատճառի և հիմք դառնա ներկայիս խորհրդարանը լուծարելու համար»,- ավելացրեց Ա. Մելիքյանը:
Թեկնածուի կարծիքով՝ քաղաքական զարգացումների այս փուլը փոփոխությունների տարրեր է պարունակում, եւ ընտրություններից հետո Հայաստանում կստեղծվի նոր քաղաքական իրավիճակ:
«Կամ իշխանություն, որը վերընտրվելու է ընտրությունների արդյունքում, հատկապես այն դեպքում, երբ ասում է` ինչքան ուզենք, այնքան էլ կխփենք: Մարդ պետք է կույր, խուլ և համր լինի, որպեսզի չարձագանքի այս ամենին»,- նշեց նա:
«Այդ դեպքում ինչու՞ առաջադրվեցիք» լրագրողների հարցին նախագահի թեկնածուն պատասխանեց, թե մինչև ընտրությունները չգիտեր, որ այսպես է լինելու, այդ պատճառով էլ առաջադրվեց: Իսկ կատարվելիք փոփոխությունների մասին նախընտրեց խոսել ընտրությունների ավարտից հետո:

Арман Меликян: «Голосуйте за меня – против сфальсифицированных выборов»
В предстоящих 18 февраля президентских выборах кандидат в президенты Армении Арман Меликян участвовать не будет, поскольку считает эти выборы незаконными, а потому не собирается признавать их результаты.
Вместе с тем кандидат призывает голосовать за себя тех, кто выступает против сфальсифицированных выборов. «Люди, которые отдадут свои голоса за меня, будут голосовать не за Армана Меликяна, а против сфальсифицированных выборов»,- заявил сегодня А.Меликян в пресс-клубе «Peoplemeter».
По словам кандидата, на фоне своих заявлений о фальсификации выборов его участие в них будет странным. Социологические опросы, свидетельствуют о том, сфальсифицированными были и предыдущие парламентские выборы, отметил Меликян и добавил: «Это должно вызвать серьезную обеспокоенность и стать основой для роспуска парламента».
Кандидат в президенты также считает, что нынешний этап политических процессов содержит в себе элементы перемен, и после выборов в Армении будет создана новая политическая ситуация.
«Есть власть, которая будет переизбрана в результате выборов, особенно в случае, когда она заявляет: что захотим, то и будем делать. Нужно быть слепоглухонемым, чтобы не реагировать на все это»,- заявил А.Меликян.
На вопрос журналистов, почему в таком случае он решил баллотироваться, кандидат ответил, что до выборов не знал, что все так сложится, поэтому и выдвинул свою кандидатуру. Что касается будущих перемен, то Арман Меликян предпочел говорить об этом после выборов.