Լցոնում` Լոռու մարզում
ՄԵԴԻԱ ԿԵՆՏՐՈՆ. Լոռու մարզի Տաշիր քաղաքի 35/5 ընտրատեղամասից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ լցոնում է տեղի ունեցել:
Ընտրատեսամասի հանձնաժողովի «Ժառանգության» անդամ Պալուցյան Մարիամը ահազանգել է, որ լցոնման երկու փորձ է իրականացվել, որից մեկը հաջողվել է, և մոտ երեք ընտրաթերթիկ գցվել է քվեատուփի մեջ, իսկ երկրորդ փորձը կանխվել է ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահի կողմից:
«Այս խախտումն արձանագրվեց, սակայն ոչ ճշգրիտ, գրանցամատյանում գրվել է, որ փորձ է միայն կատարվել, սակայն արդեն իսկ իրականացված փաստը չի արձանագրվել, յոթ հոգով համոզում են հանձնաժողովի անդամ Մարիամ Պալուցյանին ու ճնշում են գործադրում, որ փաստը չարձանագրվի»,- Մեդիա կենտրոնին հայտնում է նույն ընտրատեղամասում Րաֆֆի Հովհաննիսյանի վստահված անձ Գևորգ Քոթանջյանը:

Ballot Stuffing in Lori; Incident Not Registered
The Media Center reports that it received word from a Heritage Party member on the local election board in the Lori town of Tashir that two attempts were made to stuff the ballot box at the 35/5 polling station.
Mariam Paloutsyan told Media Center that one attempt was prevented by the local polling committee president but that three illegal ballots were placed in the box in the other attempt.
Paloutsyan says that the successful ballot stuffing incident wasn’t registered and that some individuals are pressuring the committee not to do so.