Սամվել Ալեքսանյանը Ախուրյանի Շաքարի գործարանից ավտոբուսներով ընտրող է բերում Երևան
ԳԱԼԱ-ի աղբյուրները դեռ մի քանի օր առաջ հաղորդել էին, որ ԱԺ հանրապետական պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը պատրաստվում է ավտոբուսներով ընտրողներ տանել մայրաքաղաք՝ Ախուրյանում գտնվող Շաքարի գործարանի իր աշխատակիցներին: Այն, ինչի մասին հաղորդում էին մեր աղբյուրները, այսօր արդեն ֆիքսեց ԳԱԼԱ-ի տեսախցիկը: Այսօր՝ փետրվարի 18-ին, առավոտյան 09:05-ին Ախուրյանի Շաքարի գործարանի բակից շարժվեց աշխատակիցներով լիքը 4 միկրոավտոբուս և մեկ մեծ մարդատար ավտոբուս: ԳԱԼԱ-ի տեսախցիկը ֆիքսեց նաև այդ ավտոբուսների համարները: Ուղևորներով լիքը ավտոբուսները մեզ կանգնեցնել չի հաջողվել:
Գործարանի ինժեները հաղորդեց, որ մարդկանց տանում են ընտրության Գյումրու Գարեգին Նժդեհի հրապարակ: Այնուամենայնիվ, ԳԱԼԱ-ն ֆիքսել է, որ ավտոբուսները դուրս են եկել Գյումրի-Երևան մայրուղի: Հորդորում ենք մեր գործընկեր լրագրողներին դիմավորել Սամվել Ալեքսանյանի գործարանում աշխատող Երևանում ընտրող գյումրեցի աշխատակիցներին:
Հորդորում ենք նաեւ հայրենի իրավապահներին ընդունել ի գիտություն այս հաղորդումը եւ գնալ հետքերով՝ ու՞ր են գնում գյումրեցի ընտրողները:
Հավելենք, որ ԳԱԼԱ-ի ունեցած տեղեկությունների համաձայն, գործարանի աշխատակիցներին տալու են քվեաթերթիկ, որի վրա նշված է լինելու Սերժ Սարգսյանի անունը: Քվեաթերթիկը ընտրողը պետք է գցի քվեատուփը, իր հետ տեղամասից դուրս բերելով իրեն հանձնված մաքուր քվեաթերթիկը: Ի գիտություն հարգելի իրավապահների,քիչ անց կտեղադրենք նաեւ կադրեր, որտեղ պարզորոշ երեւում են մեքենաների պետհամարանիշերը:

Самвел Алексанян привозит избирателей в Ереван с ахурянского сахарного завода
Несколько дней назад источники телекомпании "ГАЛА" сообщили о том, что депутат Национального Собрания, республиканец Самвел Алексанян собирается доставить для голосования в столицу рабочих своего сахарного завода в Ахуряне. Сегодня эту информацию зафиксировала видеокамера телекомпании "ГАЛА". 18 февраля в 09.50 от здания сахарного завода в Ахуряне отъехали 4 заполненных рабочими микроавтобуса и один большой пассажирский автобус. Видеокамера зафиксировала номера этих машин. Остановить заполненные пассажирами автобусы нам не удалось.
Инженер завода сообщил нам, что людей везут на выборы на площадь Гарегина Нжде в Гюмри. Несмотря на это, "ГАЛА" удалось выяснить, что автобусы выехали на трассу Гюмри-Ереван. Призываем наших коллег-журналистов встретить гюмрийских рабочих с завода Самвела Алексаняна, которые будут голосовать в Ереване.
Призываем отечественные правоохранительные органы принять к сведению это сообщение и выяснить, куда везут избирателей из Гюмри.
Добавим, что по данным "ГАЛА" рабочим завода раздадут избирательные бюллетени, на которых будет отмечено имя Сержа Саргсяна. Эти бюллетени они должны будут опустить в избирательную урну, а выданные им чистые бюллетени вынести с избирательного участка.
К сведению правоохранителей: в ближайшее время мы разместим кадры, на которых четко видны госномера автобусов.