Ցուցակներով ճշտումներ անող անձինք՝ Մալաթիա-Սեբաստիայի ընտրատեղամասերում
«Հետքի» թղթակիցը հաղորդում է, որ Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքի թիվ 191 դպրոցում  տեղակայված 8/22 եւ 8/23 ընտրատեղամասերի դիմաց կայանած է 3 ավտոմեքենա՝ սովետական «Զապորոժեց» մակնիշի 25 SU 447, Մերսեդես մակնիշի 30 SU 937 եւ OPEL VECTRA մակնիշի 27 UU 534 պետհամարանիշներով: Ավտոմեքենաներում նստած անձանց ձեռքներին թղթեր կան եւ նրանք նշումներ են անում ընտրատեղամաս մտնողների անվան դիմաց: Բացի այդ, ընտրատեղամասի դիմաց 15-ից ավելի խմբված երիտասարդներ կան, որոնք մոտենում են եկողներին:
8/22 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Իռա Մարգարյանն ասել է, որ դրսում կատարվողի հետ ինքը գործ չունի եւ պատասխանատու է միայն տեղամասի ներսում տիրող դրության համար, մինչդեռ ներսում, ըստ մեր թղթակցի, կուտակումներ են եւ տպավորություն է, որ հրահանգված է ակտիվորեն գալ ընտրության: Այս պահի դրությամբ  8/22 ընտրատեղամասում 2,177-ից 250-ը արդեն քվեարկել է:
«Հետքի» թղթակիցը դիմել է ընտրատեղամասում ծառայություն իրականացնող ոստիկան, կապիտան Լյուդվիգ Հարությունյանին հարցով, թե ինչու չի հեռացնում ցուցակներով նշումներ անող անձանց կամ տեղամասի առջեւ խմբված երիտասարդներին:  Ոստիկանը պատասխանել է, որ ավտոմեքենաները դպրոցի տարածքից դուրս են, իրենք իրավասու չեն ինչ-որ բան անելու:
«Մենք հսկում ենք 50 մ շառավղով դպրոցի տարածքը,- ասել է ոստիկանը,- խմբված երիտասարդներին էլ չեն խոչընդոտում, որովհետեւ նրանք չեն խանգարում ընտրությունների ընթացքին, բացի այդ՝ հանձնաժողովի նախագահը չի դիմել նման խնդրանքով»:

В общине Малатия-Себастия находящиеся возле избирательных участков неизвестные лица сверяют списки
По сообщению корреспондента "Hetq", напротив избирательных участков 8/22 и 8/23, размещенных в школе номер 191 в ереванской общине Малатия-Себастия, припаркованы автомобили "Запорожец" (госномер 25 SU 447), "Мерседес" (30 SU 937) и "OPEL VECTRA " (27 UU 534). У сидящих в этих машинах людей имеются списки, в которых они делают пометки напротив фамилий заходящих на избирательный участок лиц. Кроме того, возле избирательного участка стоят более 15 молодых людей, которые подходят к являющимся на голосование гражданам.
Председатель избирательной комиссии участка 8/22 Ира Маркарян заявила, что ей нет дела до стоящих на улице молодых людей, поскольку она несет ответственность только за ситуацию на избирательном участке. Между тем, по словам нашего корреспондента, рядом с участком имеются скопления народа и такое впечатление, что им дано указание активно приходить на голосование. На данный момент на участке 8/22 проголосовало 250 из 2.177 избирателей.
Корреспондент "Hetq" обратился к несущему дежурство на данном избирательном участке полицейскому – капитану Людвигу Арутюняну с вопросом, почему он не удаляет лиц, делающих пометки в списках избирателей, или толпящихся возле избирательного участка молодых людей. Сотрудник полиции ответил, что машины находятся за пределами территории школы, поэтому он не вправе предпринимать какие-либо действия.
"Эти молодые люди не препятствуют ходу выборов. Кроме того, председатель избирательной комиссии не обращалась к нам с такой просьбой",- заявил капитан Арутюнян.