«5000 դրամը փոխանցեք Սերժին, չեմ վաճառվում»
ԳԱԼԱ Հ/Ը է եկել մի քաղաքացի՝ իր հետ բերելով լուսանկարներ: Գնալով ընտրության` քաղաքացին ծրարի մեջ դրել է նաեւ 5000 դրամ, իսկ քվեաթերթիկի վրա գրել. «Չեմ վաճառվում, փոխանցեք Սերժ Սարգսյանին»:
Տիկինը մեզ պատմեց հետեւյալը. «Երբեք ձեռքս չէր գնացել ընտրակաշառք վերցնելու, բայց էս անգամ վերցրեցի, վերցրեցի հենց էդ նպատակով, որ քվեաթերթիկն ուղարկեն Սերժին, թող տեսնի, որ ոչ բոլորն են ծախու»:
Տիկնոջ խոսքերով, նա փորձել է այդ եղանակով արտահայտել իր բողոքի ձայնը, նույնը հորդորում է այն մարդկանց, ովքեր վերցրել են ընտրակաշառք:
«Թող գումարները հետ շպրտելու ակցիա լինի: Տանեն հետ տան ու իրանց հոգին ազատեն էդ բեռից»,- նշեց քաղաքացին:
Տիկինը եկել էր ԳԱԼԱ, որպեսզի մենք հետեւողական լինենք, թե տվյալ ընտրատեղամասում ի՞նչ են անելու այն հինգ հազարանոցը, որը տեղադրել է ծրարի մեջ: Թեեւ չէր հիշում՝ կոնկրետ ընտրատարածքը, բայց նշեց, որ «ընտրություն» է կատարել Բայրոնի անվան դպրոցում:

"Передайте 5 тысяч драмов Сержу – я не продаюсь"
В телекомпанию "ГАЛА" пришла женщина, которая принесла с собой фотоснимки. Пойдя на выборы, она вложила в конверт 5 тысяч драмов, а на избирательном бюллетене написала: "Не продаюсь! Передайте Сержу Саргсяну".
"Я никогда не брала избирательные взятки, но на этот раз решила взять только для того, чтобы отправить избирательный бюллетень Сержу – пусть увидит, что не все продаются",- отметила посетительница.
По ее словам, тем самым она хотела выразить свой протест. Поступить аналогичным образом женщина призвала и других получивших взятки избирателей.
"Пусть состоится акция возвращения этих денег. Пусть вернут деньги и очистят свою совесть от этого бремени",- сказала женщина.
Она сообщила об этом "ГАЛА" с тем, чтобы мы проследили, как на данном избирательном участке поступят с вложенной в конверт 5-тысячной купюрой. Избирательница не помнила номер участка, но сказала, что он размещался в школе имени Байрона.