Նինա Կարապետյան և Հենրիխ Պետրոսյան. սիրիահայերի օգնության հերթական բարեգործական համերգը
Փետրվարի 17-ին Վիրահայոց թեմի «Հայարտուն» մշակույթի կենտրոնի Գ.Գյուլբենկյան սրահում կայացավ սիրիահայերի օգնության հերթական բարեգործական միջոցառումը: Թբիլիսահայ շնորհալի կատարողներ Նինա Կարապետյան-Գևորգյանը և Հենրիխ Պետրոսյանը հանդես եկան համերգով:
Երկու ճանաչված կատարողները բազմիցս են մասնակցել մրցույթ-փառատոների ինչպես Վրաստանում, այնպես էլ մայր-հայրենիքում: Նրանք պարգևատրվել են մեդալներով, արժանացել դիպլոմների և դափնեկրի կոչման:
Միասին համերգային ծրագրով ելույթը նորություն չէր այս զույգի համար: Դեռևս 2011 թվականի ապրիլի 23-ին Նինա Կարապետյան-Գևորգյանը և Հենրիխ Պետրոսյանը համատեղ մենահամերգով ելույթ ունեցան Թբիլիսիի Նոդար Դումբաձեի անվան պատանի հանդիսատեսի թատրոնում, որն անցավ մեծ հաջողությամբ:
Արձագանքելով սիրիահայերին օգնելու կոչին` Նինա Կարապետյան-Գևորգյանը և Հենրիխ Պետրոսյանը վճռեցին իրենց մասնակցությունը բերել բարեգործական ակցիային:
«Հայարտուն« մշակույթի կենտրոնի Գալուստ Գյուլբենյան սրահը լեփ-լեցուն էր հանդիսատեսով: Համերգի ժամանակ հնչեցին ժողովրդական, հայրենասիրական և էստրադային երգեր, ռոկ կատարումներ, որոնք հանդիսատեսի կողմից ընդունվում էին բուռն ծափահարություններով: Երգերն ուղեկցվում էին «Ջեյրան» և «Անի» պարային համույթների նազելի պարերով:

Благотворительный концерт с участием Нины Карапетян и Генриха Петросяна
17 февраля в зале имени «Галуста Гюльбенкяна» центра культуры «Айартун» при Епархии Армянской Апостольской Святой Православной Церкви в Грузии состоялся очередной благотворительный концерт в помощь армянам Сирии. Талантливые армянские исполнители города Тбилиси Нина Карапетян и Генрих Петросян выступили перед общественностью г. Тбилиси.
Эти два известных исполнителя не раз принимали участие в конкурсах и фестивалях, как в Грузии, так и в Армении. Их неоднократно награждали медалями и дипломами, удостаивали звания лауреата.
Совместный выход на сцену не является новшеством для этих исполнителей. Еще 23 апреля 2011 года Нина Карапетян и Генрих Петросян организовали совместный концерт в театре юного зрителя имени Нодара Думбадзе города Тбилиси, который прошел очень успешно.
В ответ на призыв о помощи армянам Сирии Нина Карапетян и Генрих Петросян решили принять участие в благотворительной акции.
Зал имени «Галуста Гюльбенкяна» центра культуры «Айартун» был переполнен зрителями и поклонниками. Во время концерта прозвучали народные, патриотические, эстрадные песни и рок баллады, которые зритель встречал бурными аплодисментами. Песни сопровождались изящными танцами ансамблей «Джейран» и «Ани».