Քվեատուփի կնիքը վնասված է եղել, 1300 քվեաթերթիկ` 1000 ընտրողի դիմաց
«Թրանսփարենսի Ինթերնեյշնլ-Հայաստան» կազմակերպության անդամ, Արարատի մարզի 17/05 ընտրատեղամասի դիտորդ Նարինե Էսմայելը «Հետքի» թղթակցին քիչ առաջ հաղորդել է մանրամասներ կատարված լցոնման դեպքի մասին:
Նրա տեղեկացմամբ` քվեաթերթիկների հաշվման գործընթացի սկսվելուց հետո պարզվել է, որ քվեատուփի կնիքը վնասված է եղել մի կողմից, ինչն էլ հաստատում է, որ լցոնում տեղի է ունեցել:
Ընդ որում, ըստ Նարինեի, հաշվման գործընթացի ավարտից հետո պարզվել է, որ քվեատուփում կա 1300 քվեաթերթիկ: Իսկ գրանցամատյանում ստորագրած անձանց թիվը մոտ 1000 է, այսինքն` 300 ձայնով պակաս: Նարինե Էսմայելը հաղորդել է«Հետքի» թղթակցին, որ այս ամենը ձայնագրված է: Սակայն, ինչպես նշում է մեր լրագրողը, վերահաշվարկից հետո ՏԸՀ-ի նախագահն ասել է, որ թերթիկներն ու ստորագրությունները համապատասխանում են իրար:

Печать на избирательной урне была повреждена: 1300 бюллетеней против 1000 избирателей
Член организации "Транспаренси Интернейшенл – Армения", наблюдатель на избирательном участке 17/05 в Араратской области Нарине Эсмаел сообщила корреспонденту "Hetq" подробности случая вброса фальшивых бюллетней.
По ее словам, после начала подсчета избирательных бюллетеней выяснилось, что печать на избирательной урне с одной стороны повреждена, что является подтверждением осуществления вброса.
Кроме того, по завершении подсчета голосов выяснилось, что в урне имеется 1300 бюллетеней, тогда как в регистрационном журнале подписалось около 1000 избирателей, то есть на 300 голосов меньше.