Հավասար դարսված քվեաթերթիկներ` Սերժ Սարգսյանի օգտին
Արտաշատի 17/02 ընտրատեղամասում քվեաթերթիկների հաշվման գործընթացի ժամանակ պարզվեց, որ քվեատուփի վրա աջ կողմի կնիքը բացակայում է: Ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Հրաչյա Հովհաննիսյանը դեպքի առթիվ մեկնաբանեց, թե իրենց հատկացրել են ընդամենը երկու կնիք. մեկով կնքվել է հիմնական, մյուսով` շրջիկ քվեատուփը: Այդ պատճառով յուրաքաչյուրի վրա առկա է մեկական կնիք` ասաց նա:
Բայց մի ուշագրավ իրողություն: «Հետքի» օպերատորը այս պահին նկարահանում է` ինչպես են քվեատուփից հանվում հավասար դարսված քվեաթերթիկների տրցակներ, բոլորը` առանց բացառության քվեարկած Սերժ Սարգսյանի օգտին: Արդեն ութերորդ այդպիսի տրցակն է հանվում քվեատուփից:
Իսկ երբ քվեատուփից հանվում են խառը դասավորված քվեաթերթիկները, ձայների գերակշիռ մասը Րաֆֆի Հովհաննիսյանինն է: Ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Հր. Հովհաննիսյանին խնդրեցինք մեկնաբանել` ինչու են հավասար դարսված քվեաթերթիկները բոլորը Սերժ Սարգսյանի օգտին: Պատասխանեց, որ չի կարող որևէ մեկնաբանություն տալ:

Аккуратно сложенные бюллетени – в пользу Сержа Саргсяна
В ходе подсчета голосов на избирательном участке 17/02 Арташата выяснилось, что печать на правой стороне избирательной урны отсутствует. Комментируя этот факт, председатель избирательной комиссии Грач Ованнисян заявил, что им выделили всего две печати – одной они заверили основную урну, второй – мобильную. Поэтому на каждой урне имеется по одной печати, сказал Ованнисян.
Отметим, однако, примечательный факт. В данный момент оператор "Hetq" снимает, как из урны достают аккуратно сложенные пачки бюллетеней – и все без исключения в пользу Сержа Саргсяна. Сейчас достается уже восьмая такая пачка.
В случае же с небрежно сложенными бюллетенями подавляющее большинство составляют голоса за Раффи Ованнисяна.
В ответ на наш вопрос, почему все аккуратно сложенные бюллетени в пользу Сержа Саргсяна, председатель комиссии сказал, что не может дать никаких комментариев.