Երիտասարդների ակցիայի արդյունքում ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդները հեռացան ասուլիսի վայրից
Այսօր «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցում ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդների ասուլիսի ընթացքում հայտարարվեց, որ Հայաստանում նախագահի ընտրություններն անցել են հիմնականում ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան ու մրցակցային:
Մամուլի ասուլիսը խոչընդոտվեց երիտասարդ ակտիվիստների ակցիայով:
Երբ հայտարարվեց, որ լրագրողները կարող են հարցեր տալ դիտորդներին, ակտիվիստ Լենա Նազարյանը, ով նաեւ դիտորդ էր Արտաշատի ընտրատեղամասերից մեկում, կանգնեց բեմի վրա եւ սկսեց կարդալ մի տեքստ:
Նրան փորձեցին հեռացնել բեմից, սակայն մյուս երիտասարդ ակտիվիստները թույլ չտվեցին, եւ դիտորդները ստիպված եղան դադարեցնել ասուլիսը: Պատվիրակության ներկայացուցիչները դուրս եկան դահլիճից, եւ ասուլիսն ընդմիջվեց: Այն այս պահին դեռ չի վերսկսվել:

OSCE PA election observers walked out midway during a press conference at the Marriot Hotel in Yerevan when an activist from the audience climbed onto the stage and began to read a prepared text regarding election violations.
Up till then, the OSCE observers had noted that the election proceeded more or less normally and without any major incident.
When the floor was opened to questions from reporters, Lena Nazaryan, who served as an observer in an Artashat precint, walked on to the stage to read a statement.
Security attempted to remove her but other activists in the crowd came to her defense.
It was then when the OSCE observers exited the hall. So far, they haven’t returned.
Harutik
It's about time the OSCE did the right thing in Armenia LOL!
Yeah, they walked out! By staying and approving of HUGELY FRAUDULENT elections, they DECREASE ANY CHANCE OF DEMOCRACY!!! How stupid can they be!