Երիտասարդների ակցիայի արդյունքում ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդները հեռացան ասուլիսի վայրից
Այսօր «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցում ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդների ասուլիսի ընթացքում հայտարարվեց, որ Հայաստանում նախագահի ընտրություններն անցել են հիմնականում ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան ու մրցակցային:
Մամուլի ասուլիսը խոչընդոտվեց երիտասարդ ակտիվիստների ակցիայով:
Երբ հայտարարվեց, որ լրագրողները կարող են հարցեր տալ դիտորդներին, ակտիվիստ Լենա Նազարյանը, ով նաեւ դիտորդ էր Արտաշատի ընտրատեղամասերից մեկում, կանգնեց բեմի վրա եւ սկսեց կարդալ մի տեքստ:
Նրան փորձեցին հեռացնել բեմից, սակայն մյուս երիտասարդ ակտիվիստները թույլ չտվեցին, եւ դիտորդները ստիպված եղան դադարեցնել ասուլիսը: Պատվիրակության ներկայացուցիչները դուրս եկան դահլիճից, եւ ասուլիսն ընդմիջվեց: Այն այս պահին դեռ չի վերսկսվել:

Наблюдатели БДИПЧ/ОБСЕ прервали пресс-конференцию в результате акции молодых активистов
В ходе проходившей сегодня в гостинице "Армения – Мариотт" пресс-конференции наблюдателей БДИПЧ/ОБСЕ было заявлено, что выборы президента Армении в целом прошли в соответствии с демократическими стандартами и были конкурентными.
Однако пресс-конференция была прервана акцией молодых активистов. Когда журналистам предложили задавать вопросы, активист Лена Назарян, которая наблюдала за ходом выборов на одном из избирательных участков Арташата, поднялась на сцену и начала читать текст заявления.
Ее попытались удалить со сцены, однако присутствовавшие в зале другие активисты не позволили это сделать. Члены делегации БДИПЧ/ОБСЕ вынуждены были прервать пресс-конференцию и покинуть зал. На данный момент пресс-конференция еще не возобновлена.