ԲՀԿ-ն լռություն է պահպանում
Նախագահական ընտրություններից հետո «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը մինչ այս պահը որևէ մեկնաբանությամբ հանդես չի եկել: Գյուղապետից մինչև պատգամավոր ԲՀԿ-ականները միաբերան լռում են:
ԲՀԿ մամուլի խոսնակ, Ազգային ժողովի պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանից հետաքրքրվեցինք, թե ինչո՞վ է պայմանավորված այդօրինակ վարքագիծը: «Այդ թեմայով որևէ մեկնաբանություն չեմ անի»,- ասաց Տ. Ուրիխանյանը:
Հարցին՝ Գագիկ Ծառուկյա՞նն է դա հրահանգել, թե՞ իր անձնական որոշումն է, Տիգրան Ուրիխանյանը պատասխանեց. «Այս պահին, այդ թեմայով որևէ մեկնաբանություն չեմ տալիս»:

После прошедших президентских выборов партия "Процветающая Армения" до сих пор не выступила с какими-либо комментариями. Молчание хранят все члены ППА – от глав сельских администраций до депутатов фракции Национального Собрания.
Мы поинтересовались у пресс-секретаря "Процветающей Армении", депутата НС Тиграна Уриханяна, чем обусловлено подобное поведение. "Никаких комментариев по этой теме я не даю",- заявил Т.Уриханян.
На вопрос, обусловлено ли это указанием лидера ППА Гагика Царукяна или это личное решение, пресс-секретарь партии повторил свой предыдущий ответ: "Никаких комментариев по этой теме я не даю".