Արմավիրն ու Էջմիածինը սատարել են ընդդիմադիր գործչին
Արմավիրի մարզի 3 քաղաքներում ընդհանուր հաշվով հաղթող է դարձել Րաֆֆի Հովհաննիսյանը: Էջմիածնում (19/01-19/23 տեղամասեր) «Ժառանգության» առաջնորդը համոզիչ հաղթանակ է տարել գործող նախագահ, ՀՀԿ թեկնածու Սերժ Սարգսյանի հանդեպ: Նա հավաքել է 11027 ձայն, որի դիմաց երկրի ներկա ղեկավարին վստահության քվե է տվել 7336 քաղաքացի:
Մարզկենտրոն Արմավիրում (21/01-21/16) էլ կրկին ընդդիմադիր գործիչն է եղել առաջատարը: Նրան քվեարկել է 7838 անձ, իսկ 4986 քվե ստացել է Սերժ Սարգսյանը:
Մարզի երրորդ քաղաք Մեծամորում (20/01-20/05) ընդամենը 14 ձայնի առավելությամբ հաղթել է Սերժ Սարգսյանը: Նա ստացել է 2827 քվե, իսկ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը՝ 2813:

Армавир и Эчмиадзин поддержали оппозиционного деятеля
В результате общего подсчета голосов в трех городах Армавирской области победил Раффи Ованнисян. В Эчмиадзине (избирательные участки 19/01-19/23) лидер "Наследия" одержал убедительную победу над действующим президентом, кандидатом от Республиканской партии Армении Сержем Саргсяном. Р.Ованнисян набрал 11.027 голосов, тогда как глава государства – 7.336.
По количеству полученных голосов оппозиционный деятель лидировал и в райцентре Армавир (21/01-21/16). Здесь за него проголосовали 7.838 избирателей, за Сержа Саргсяна – 4986.
В третьем по величине городе области, Мецаморе (20/01-20/05), с перевесом всего в 14 голосов победил Серж Саргсян. Он получил 2.827 голосов, а Раффи Ованнисян – 2.813.