Ակտիվիստները չեն ընդունում ԿԸՀ-ի հրապարակած արդյունքները
Սույն թվականի փետրվարի 18-ին ՀՀ քաղաքացին իր ընտրական իրավունքի միջոցով հստակ ՈՉ է ասել գործող հանցավոր համակարգին: Չնայած դրան` այսօրվա հանցավոր համակարգը փորձում է քողարկել համատարած ընտրակեղծիքները: Միևնույն ժամանակ միջազգային դիտորդական առաքելությունները փորձում են լեգիտիմացնել կեղծված ընտրությունները:
Հաշվի առնելով վերոնշյալը՝ մենք, որպես ՀՀ ազատ, ակտիվ քաղաքացիներ, չենք ընդունում ԿԸՀ-ի հրապարակած արդյունքները և հայտարարում ենք, որ.
- մինչև վերջ պաշտպանելու ենք ՀՀ քաղաքացու ընտրելու իրավունքը և քվեն
- տեր կանգնելով այդ իրավունքին՝ չենք հանդուրժելու ցանկացած գործարք կամ պայմանավորվածություն հանցավոր համակարգի հետ
- իրականացնելու ենք ՀՀ ակտիվ քաղաքացիներին որոշումների ընդունման գործընթացներում ներգրավվելուն ուղղված գործողություններ

Активисты не признают опубликованные ЦИК результаты выборов президента РА
Сегодня группа гражданских активистов выступила с заявлением, в котором говорится: "18 февраля с.г. граждане Армении посредством своего избирательного права сказали решительное "НЕТ!" действующему преступному режиму. Несмотря на это, сегодняшняя преступная система пытается скрыть массовые избирательные фальсификации. В то же время международные наблюдательские миссии пытаются легитимировать сфальсифицированные выборы.
Учитывая вышеизложенное, мы, свободные и активные граждане Республики Армения, не признаем опубликованные ЦИК результаты и заявляем, что:
- будем до конца защищать избирательное право и голоса граждан РА;
- защищая это право, не потерпим любую сделку или договоренность с преступной системой;
- будем осуществлять действия, направленные на вовлечение активных граждан РА в процесс принятия решений".