Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հավաքվածներին կոչ արեց վաղը Ազատության հրապարակում դիմավորել Սերժ Սարգսյանին (լուսանկարներ)
Այսօր ժամը 5-ին Ազատության հրապարակում սկսվեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հրավիրած հանրահավաքը, ով հայտարարեց, որ պատրաստ է պայքարել մինչեւ հաղթանակի տոնումը: Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հրապարակում հավաքվածներին կոչ արեց վաղը Ազատության հրապարակում դիմավորել Սերժ Սարգսյանին, ով հանրահավաք է հրավիրել նույն հրապարակում:
«Հիմնական հերոսը դուք եք, իմ ժողովուրդ,- ասաց բեմ բարձրացած Կարապետ Ռուբինյանը,- հույսներդ չկորցնեք, այս պայքարը, որ վերածնում ենք, նախորդ 4-5 տարիների պայքարի շարունակությունն է, շարունակական պայքար է, մենք ունեցել ենք ու հիմա էլ ունենք քաղբանտարկյալներ, եւ սա անձի պայքար չէ, այլ մեր ժողովրդի պայքարն է:

Раффи Ованнисян призвал собравшихся завтра на площади Свободы встретить Сержа Саргсяна (фото)
Сегодня в 17 часов на площади Свободы в Ереване начался митинг, озванный Раффи Ованнисяном. Лидер партии "Наследие" заявил, что готов бороться до победы. Всех собравшихся Ованнисян призвал завтра на площади Свободы встретить Сержа Саргсяна, который на этой же площади намерен провести свой митинг.
"Главный герой – ты, мой народ,- сказал поднявшийся на трибуну Карапет Рубинян. – Не теряйте надежды. Эта борьба, которую мы возрождаем, станет продолжением борьбы последних 4-5 лет. У нас были и сейчас есть политзаключенные. Это не борьба отдельной личности. Это борьба нашего народа".