Հայ ժողովրդի պես ես էլ հաղթահարել եմ իմ վախը. Րաֆֆի Հովհաննիսյան
Ազատության հրապարակում հանրահավաքը շարուակվում է: Ըստ երեւույթին, այն վարում է հենց ինքը՝ ՀՀ նախագահական ընտրություններում նախնական տվյալներով (պաշտոնական) երկրորդ տեղը զբաղեցրած Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
«Ժառանգության» ներկայացուցիչ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Անահիտ Բաշխյանի ելույթից հետո, որին Ր. Հովհաննիսյանը ներկայացրեց իբրեւ ապագա նախարար, Հովհաննիսյանն ասաց, որ ինքն էլ հայ ժողովրդի պես հաղթահարել է իր վախը, փոքրությունը եւ չարությունը, որ «ամեն մեկիս մեջ նստած է», եւ ամենամեծ նվաճումը «սրբավայր» (Ազատության) հրապարակում այդ սեփական վախի հաղթահարումն է:
«Իսկ մենք դա, որպես ազգ, քաղաքացիներ ու հայաստանցիներ եւ փոքրամասնությունը մեզ հետ միասին փետրվարի 18-ին, ինչ համար կամ թիվ ու տոկոս խփեցին, հայ ժողովուրդը հաղթեց Երեւանում, Գյումրիում, Վանաձորում, Սպիտակում, նոյեմբերյանում, Իջեւանում, Նոր Հաճնում, Արմավիրում, Էջմիածնում, Կապանում... Մենք հաղթեցինք Հայաստանի Հանրապետությունում»,- ասաց Հովհաննիսյանը՝ շեշտելով, որ այլեւս ոչ ոք չի գողանալու հայ ժողովրդի ձայնն ու իրավունքը:

Я, как и армянский народ, преодолел свой страх – Раффи Ованнисян
Митинг на площади Свободы продолжается. Судя по всему, его ведет сам Раффи Ованнисян, кто согласно предварительным официальным данным, занял второе место по результатам президентских выборов.
После выступления представителя партии "Наследие", бывшего депутата Национального Собрания Анаит Бахшян, которую Раффи Ованнисян представил как будущего министра, лидер "Наследия" заявил, что он, как и армянский народ, преодолел свой страх, малодушие и злость и что самое большое достиежние – "это преодоление собственного страха на этом священном месте – площади (Свободы)".
Р.Ованнисян отметил, что какие бы цифры и проценты ни называли власти, армянский народ победил в Ереване, Гюмри, Ванадзоре, Спитаке, Ноемберяне, Иджеване, Нор Ачне, Армавире, Эчмиадзине, Капане. "Мы победили в Республике Армения",- заявил Раффи Ованнисян, подчеркнув, что больше никто не посмеет украсть голоса и право армянского народа.