Ստյոպա Սաֆարյան. վերահաշվարկը ցույց կտա, որ Րաֆֆին հաղթել է
Ազատության հրապարակում «Ժառանգության» անդամ Ստյոպա Սաֆարյանը հայտարարեց որ իշխող «ռեժիմը» անհանգստացած է: Իբրեւ դրա ապացույց նա նշեց այսօր անցկացված վերահաշվարկը, որի ժամանակ, ըստ նրա, ակնհայտ է դարձել, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հաղթել է:
«Բավական է՝ վերահաշվարկվեն արդյունքները, եւ դուք կհամոզվեք, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ու ժողովուրդը հաղթել են առաջին փուլում: Սրան հավատում էր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, եւ հիմա հավատում ենք բոլորս»,- նշեց Սաֆարյանը:
Ըստ նրա՝ պետք է վերահաշվարկ պահանջեն բոլոր տեղամասերում, եւ ժողովրդի պարտքն է տեր կանգնել իր հաղթանակին:

Степа Сафарян: Пересчет голосов покажет, что Раффи победил
Член партии "Наследие" Степа Сафарян, выступая на сегодняшнем митинге на площади Свободы, заявил, что "правящий режим обеспокоен". В качестве доказательства этого он сослался на проведенный сегодня пересчет голосов, в ходе которого стало очевидно, что Раффи Ованнисян победил.
"Достаточно провести повторный подсчет голосов, и вы убедитесь, что Раффи Ованнисян и народ победили в первом туре. Раффи Ованнисян верил в это, и сейчас в это верим мы все",- заявил С.Сафарян.
Он также отметил, что необходимо потребовать пересчета голосов на всех избирательных участках, а долг народа – встать на защиту своей победы.